Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Webrazzi YouTube Premium kullanıcıları için yapay zeka destekli yeni özellik: Jump Ahead

  • Konbuyu başlatan Gözde Ulukan
  • Başlangıç tarihi
İçerik! Webrazzi'den alıntılanmıştır. Webrazzi internet girişimleri, sosyal medya, dijital pazarlama ve mobil konularına odaklı popüler teknoloji blogudur.
G

Gözde Ulukan

Misafir
YouTube ekibi, şimdi Premium kullanıcılar için videonun en iyi bölümlerine atlamayı önemli ölçüde kolaylaştıracak yapay zeka destekli bir özelliği tanıttı.

9to5Google'a göre, "Jump Ahead" adı verilen bu özellik şu anda ABD'deki YouTube Premium kullanıcılarına sunuluyor ve yalnızca İngilizce videolarla sınırlı. Şu an için yalnızca YouTube mobil uygulamaları bu özelliğe sahip gibi görünüyor. Bu arada mart ayında YouTube'un söz konusu özelliği test etmeye başladığını ve şimdi Jump Ahead'in Premium kullanıcılar için youtube.com/new adresinden daha yaygın bir şekilde kullanıma sunulduğunu belirtmek gerek.

Jump Ahead'i kullanmak için videoya iki kez dokunduktan sonra, özelliğin sizi, çoğu izleyicinin genellikle videoyu ileriye sardığı bölüme götürdüğünü göreceksiniz. Jump Ahead butonu sağ alt köşede birkaç saniye göründükten sonra 10 saniye ileri gitmek istediğinizde kaybolacak. Butona dokunduğunuzda ise "Premium kontroller" gibi YouTube Premium tarafından işaretlenmiş bir "yaygın olarak atlanan bölüme geçme" ibaresini göreceksiniz.


YouTube'un, Jump Ahead özelliğinde bir sonraki en iyi noktayı belirlemek için yapay zeka ve izleme verilerinden yararlandığını belirtelim.

YouTube'un özelliği daha geniş kitlelere sunması, ekibin kullanıcıların yapay zeka tabanlı Jump Ahead'in kullanışlılığına nasıl tepki verdiğini ölçmesine yardımcı olacak. Özellik 1 Haziran 2024'e kadar denenecek ve daha sonra resmi olarak kullanıma açılacak. Ancak YouTube'un tarihi daha da ileriye atması ihtimali de bulunuyor. Bunu da ilerleyen dönemde hep birlikte göreceğiz.

Kaynak : Webrazzi
 

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.