Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Webrazzi Yerli girişim Biyaku, 80 bin dolar tohum öncesi yatırımı aldı

  • Konbuyu başlatan Tuğçe İçözü
  • Başlangıç tarihi
İçerik! Webrazzi'den alıntılanmıştır. Webrazzi internet girişimleri, sosyal medya, dijital pazarlama ve mobil konularına odaklı popüler teknoloji blogudur.
T

Tuğçe İçözü

Misafir
Bora Öğünç ve Gamze Kiremitçi tarafından kurulan mindfulness uygulaması Biyaku, 80 bin dolar tohum öncesi yatırımı aldığını duyurdu. Paylaşılan bilgilere göre Biyaku, Özgün Özok, Levent Albayrak, Gizem Arer ve Deniz Başaran tarafından yatırım aldı.

Biyaku, Doğu'nun binlerce yıldır kullanılan tekniklerini Batı'nın bilimiyle bir araya getirerek günlük meditasyonlar sunuyor. Uygulama içinde kişilerin kendi cinselliğine dair bir yolculuğa çıkmasını sağlayan sesli içerikler mevcut.

Kuruculardan Bora Öğünç, önce kapalı bir toplulukla içerikleri test ettiklerini ve bu süreçte geri bildirimlerle içerikleri yeniden değerlendirdiklerini aktardı. Sunulan içerikler arasında uzun dönemli meditasyonlar, solo pratikler ve kolay tüketilebilen sesli içerikler yer alıyor.


Şu anda 11 kişilik bir ekibe sahip olan Biyaku, aylık ve yıllık abonelik üzerinden gelir elde etmeyi planlıyor. Uygulama üzerinde 2022'nin Ağustos ayından bu yana çalışan Biyaku ekibi, yakın zaman önce uygulamayı yayına aldı. Biyaku'yu incelemek isteyenler Android ve iOS sürümlerine erişebiliyor.

Girişimin, mindfulness ve sexual wellness pazarının kesişim noktasında durduğunu söylemek mümkün. Ayrıca Biyaku'nun Nisan ayında yeni bir yatırım turuna hazırlandığını da ekleyelim.

Bu arada Biyaku'nun kurucularından Bora Öğünç'ün ismini daha önce de duymuş olabilirsiniz. Yaklaşık 10 yıldır girişimci olan Öğünç, başka girişimlerinin yanı sıra Pub Story'nin kurucu ortakları arasında yer almıştı. Bu noktada Pub Story'nin, ABD'de 1 milyon kullanıcıya ulaştığını ve Connected2me tarafından satın alındığını hatırlatmakta fayda var.

Kaynak : Webrazzi
 

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.