Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Yemeksepeti, 2021’in Hızlı Ticaret Trendlerini Açıkladı [Sponsorlu İçerik]

  • Konbuyu başlatan Webrazzi
  • Başlangıç tarihi
W

Webrazzi

Misafir
2021 yılında hizmet yelpazesini genişleten ve kullanıcıların tüm ihtiyaçlarını tek çatı altında toplayan Yemeksepeti, 60 bine yakın iş ortağı restoran, 7 bine yakın iş ortağı mahalle esnafı ve yerel market zinciri ve yüzlerce Yemeksepeti Banabi hizmet noktasıyla 27 milyonu aşkın kullanıcısına hizmet veriyor. Bir diğer deyişle Yemeksepeti bugün Portekiz ve Hollanda gibi pek çok ülkenin nüfusundan daha kalabalık bir kullanıcı ağının anlık ihtiyaçlarına yanıt sunuyor.

Hizmet ağı ile birlikte Yemeksepeti Ailesi de hızla büyüyor. Son dönemde 7 bini aşkın yeni işe alım gerçekleştiren Yemeksepeti, 2021’i yaklaşık 10 bin kişilik bir ekiple tamamladı.

Yılın lezzet yıldızları​


2021 yılında en çok sipariş verilen Yemeksepeti lezzetleri, Adana dürüm, lahmacun ve döner dürüm oldu. Tek seferde en çok sipariş verilen lezzet, 300 adet ile çiğ köfte dürüm oldu.

Bu dönemde meze siparişleri 4,5 katına, kahve siparişleri 2,5 katına, dondurma siparişleri ise 2 katına çıktı. Kahvaltı mutfağında ise %73 sipariş artışı yaşandı.

En yüksek sepet tutarı 6.250 TL’ye ulaştı ve yılın en çok sipariş veren kullanıcısı ise bir sene içinde tam 2.047 kez Yemeksepeti’ni tercih etmiş oldu.

Yemeksepeti Banabi ile en çok tercih edilen market ürünleri arasında simit, çikolata ve soda yer aldı. 2021 yılında hayata geçen Yemeksepeti Mahalle aracılığıyla ise yerli esnaf en çok havuç, muz ve kıyma siparişleri aldı.

Yemeksepeti bu dönemde 15 milyon yorum, 94 milyon puanlama ile kullanıcılarının interaktif katılımıyla büyümesini sürdürdü.

Bu sene de sepetler indirimle doldu​


2021 yılında Yemeksepeti, Yemeksepeti Banabi ve Yemeksepeti Mahalle’nin sunduğu indirimlerle kullanıcılar, 1,1 milyar TL tasarruf etti.

H-ticaret kullanıcıları, sürdürülebilir tercihler yapmaya özen gösteriyor​


Günümüz tüketicileri için alışveriş yaparken çevresel ve toplumsal sorumluluğu dikkate almak önem taşıyor. Bunun bir yansıması olarak 2021 yılında Yemeksepeti’nin iş ortağı olan sivil toplum örgütlerine, 60 binden fazla kullanıcı tarafından 150 binden fazla kez bağış yapıldı.

Diğer yandan, her üç Yemeksepeti kullanıcısından biri, siparişlerinde “Yeşili Koruyalım” seçeneğini işaretleyerek, siparişlerinin yanında plastik çatal, bıçak ve peçete kağıt istemedi ve böylece 61 ton plastiğin doğaya karışmasına engel oldu.

Kaynak : Webrazzi
 
Moderatör tarafında düzenlendi:

Benzer konular

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.