Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Webrazzi Yatırım odaklı bankacılık uygulaması: Odea

  • Konbuyu başlatan Gözde Ulukan
  • Başlangıç tarihi
İçerik! Webrazzi'den alıntılanmıştır. Webrazzi internet girişimleri, sosyal medya, dijital pazarlama ve mobil konularına odaklı popüler teknoloji blogudur.
G

Gözde Ulukan

Misafir
Bankaların müşterilerine yatırım hizmetleri sunarak, varlık yönetimi, portföy yönetimi ve sermaye piyasalarıyla ilgili çeşitli finansal ürünler ve hizmetleri bir araya getirmesi ile aslında "yatırım odaklı bankacılık" tanımını yapmış oluyoruz. Ancak gelin, bu konuyu biraz daha derinlemesine irdeleyelim.

Müşterilerine hisse senetleri, tahviller, fonlar, emtialar, türev ürünler ve diğer yatırım araçları gibi çeşitli finansal enstrümanlara yatırım yapma imkanı sağlayan yatırım odaklı bankacılık, ayrıca, portföy yönetimi hizmetleri sunarak müşterilerin varlıklarını etkin bir şekilde yönetmelerine yardımcı oluyor. Bu hizmetler genellikle yatırım tavsiyeleri, portföy analizi, risk yönetimi ve piyasa araştırması gibi unsurları içeriyor.

Finansal piyasalardaki gelişmeleri yakından takip edip müşterilerine piyasa trendleri, analizler ve araştırmalar sağlayan uygulamaların bir örneği olan Odea, bu kapsamda yatırımcılara çeşitli avantajlar sunuyor.

Odea uygulamasına dair detaylar​


Öncelikle Odea'yı kullanmak için App Store, Google Play Store veya Huawei App Gallery'den uygulamayı cihazınıza indirmeniz gerekiyor. Ardından hesap oluşturmanız, yani müşteri olmanız gerekiyor. Bunun için sadece birkaç adım yetiyor. T.C. kimlik numaranız, doğum tarihiniz ve telefon numaranız gibi temel bilgilerden sonra telefonunuza bir kod geliyor ve bu kodu girdiğinizde üyeliğiniz de oluşuyor. Telefon numarasının talep edilmesinin en önemli nedeni ise sözleşmelerin size bu yolla ulaştırılacak olması. Ancak tabii ki e-posta adresiniz de bilgi olarak talep ediliyor.

Daha sonra hesap güvenliği için bir güvenlik sorusu seçmeniz isteniyor. Diğer prosedürlerden sonra sonra ister direkt müşteri olabiliyor, isterseniz 30 günlük bir demo süresince uygulamayı deneyimleyebiliyorsunuz. Ben bu süre zarfında demo olarak inceleme yaptım.


Hisse senetleri ve fonlar için özel takip listeleri​


Uygulama oldukça temiz bir arayüze sahip bu nedenle işlem yapabilmek de bir hayli kolay. Aradığınız hemen hemen her şeyi kısa bir süre içinde bulabiliyorsunuz. Odea'da hisse senetleri ve fonlar için özel takip listeleri oluşturarak yatırımlarınızı anlık olarak izleyebiliyor; yatırımcı rehberi sayesinde farklı yatırım ürünlerini inceleyip ekonomik takvimi görüntüleyebiliyor ve uzmanların eğitim videolarına göz atabiliyorsunuz.

X-ray özelliği​


Odea'da finans haberlerini ve özel bültenleri takip etmek de mümkün ve bu durum yatırım dünyasının gündemini takip etmeyi kolaylaştırıyor. Platformda yer alan X-ray özelliği ile yatırım ürünlerini inceleyip karar alırken tüm detayları değerlendirebiliyorsunuz. Ayrıca, hisselerde meydana gelen değişiklikleri hızlı bir şekilde fark edip hisselerin performans grafiğine bakabiliyor ve uzman yorumlarıyla analiz detaylarına ulaşabiliyorsunuz.

Odea'yı mobil, tablet ve bilgisayar üzerinden kullanmak mümkün.

Odea ile hedeflenen yatırım yapmak isteyenlere daha kolay, hızlı ve pratik bir deneyim sunmak ve şirket şu anda uygulaması ile kullanıcılara bunu veriyor.

Odea uygulamasını App Store, Google Play Store veya Huawei App Gallery'den indirip deneyebilirsiniz. Son olarak Odea'nın "Yatırım Odaklı Podcast" adlı podcast serisine başladığının da altını çizmeden geçmeyelim.

Kaynak : Webrazzi
 

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.