Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Webrazzi Yapay zeka ve veri bilimi girişimi DatologyAI, 46 milyon dolar yatırım aldı

  • Konbuyu başlatan Candeğer Muradoğlu
  • Başlangıç tarihi
İçerik! Webrazzi'den alıntılanmıştır. Webrazzi internet girişimleri, sosyal medya, dijital pazarlama ve mobil konularına odaklı popüler teknoloji blogudur.
C

Candeğer Muradoğlu

Misafir
Yapay zeka ve veri bilimi girişimi DatologyAI, 46 milyon dolar yatırım aldı. A serisi yatırım turu, Felicis Ventures'tan Viv Faga ve Astasia Myers liderliğinde gerçekleşti. ABD merkezli şirketin yatırım turunda Radical Ventures, Amplify Partners, Elad Gil, M12 ve Amazon Alexa Fund yer aldı. Şirket, bu yılın şubat ayında 11,6 milyon dolar yatırım aldığını hatırlatalım.

2023 yılında kurulan DatologyAI, şimdiye kadar ise 57.7 milyon dolar yatırım aldı.

Şirket, yeni yatırımı yapay zeka alanında veri düzenleme ve kürasyon hizmetlerini geliştirmek, yapay zeka modellerinin eğitimini ve performansını artırmak için kullanacağını açıkladı.

Ari Morcos, Bogdan Gaza ve Matthew Leavitt tarafından kurulan DatologyAI, yapay zeka geliştiricilerine yönelik veri düzenleme ve kürasyon hizmetleri sunan bir şirket olarak ön plana çıkıyor. Şirketin temel amacı, geniş kapsamlı yapay zeka modellerinin eğitiminde kullanılan veri kümelerini oluşturmak ve düzenlemek.

Aslında bu süreç, genellikle zaman alıcı ve zorlu. DatologyAI, bu süreci otomatize etmeye ve iyileştirmeye yardımcı olan araçlar sağlıyor. Şirketin temel faaliyetleri arasında veri setleri oluşturma, veri kümeleri kürasyonu, veri etiketleme ve işaretleme ile toksik içerik ve önyargı tespiti yer alıyor.

Genel olarak, DatologyAI, yapay zeka modellerinin daha iyi eğitilmesini sağlayacak veri kürasyonu ve düzenleme hizmetleri sunarak yapay zeka geliştiricilerine destek olmayı hedefliyor. Bu da daha kaliteli ve güvenilir yapay zeka sistemlerinin geliştirilmesine katkıda bulunabiliyor.

Kaynak : Webrazzi
 

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.