Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

WordPress Kadın Teması: 15 En İyi Kadın Temaları

  • Konbuyu başlatan Burak Oran
  • Başlangıç tarihi
B

Burak Oran

Misafir
WPMAVI. WPMAVI - Türkiye Wordpress Rehberi

Kadınlara hitap eden kadın içerikli bir wordpress kadın teması arıyorsanız, daha yazının en başında belirtmeliyim ki kesinlikle doğru adrestesiniz.

En iyi wordpress kadın temaları listesini oluştururken öncelikli olarak SEO uyumluluk ve hızı göz önünde bulundurdum.

#200’ün üzerinde google sıralama kriteri arasında hız o kadar önemlidir ki ilk 3’te yer alır. Bu yüzden tema seçiminde öncelikli olarak hızı baz almalı daha sonrasında en hızlı temalar arasından tasarımını beğendiğiniz bir temayı almalısınız.

Bu yüzden ben de en iyi wordpress kadın temaları listesini oluştururken en hızlı wordpress temaları arasından kadınlara hitap eden temaları bularak, sizlere sundum.

NewsPaper – Kadın Portal Teması

Wordpress kadın portal teması
WordPress Kadın Portal Teması


Google PageSpeed Insights skoru: Masaüstü 91| Mobil 78
Pingdom Website Speed Skoru: 95
Gtmetrix Performans Skoru: Page Speed A ( 94% )| Yslow B (86%)Kadın sitesi açmak istiyor ve buna uygun bir wordpress kadın teması arıyorsanız, NewsPaper kadın sitelerine uygun portal temaları arasında en önde gelen temalardan bir tanesi.Moda, güzellik, makyaj, sağlık, yaşam, eğitim üzerine, yani kadın ağırlıklı site için rahatlıkla kullanabileceğiniz NewsPaper bir çok özelliğe sahip.

#En hızlı wordpress temaları arasında yer alan Newspaper’ın en büyük özelliği tabii ki hızı. Bugüne kadar kodlanmış piyasada bulunan en hızlı temalardan bir tanesi olması bir yana, aynı zamanda en iyi SEO uyumlu wordpress temalarından bir tanesi.Tabii aslında bir haber teması olan NewsPaper bir çok alanda kullanılma potansiyeline sahip. NewsPaper’ı WordPress kadın blog teması olarak kullanırken,Aynı zamanda portal tarzı kadın siteleri için, yemek tarif sitesi için, moda sitesi için, makyaj sitesi için ya da hobi sitesi için de tema olarak kullanabilirsiniz.

#Lifehack[.]org milyonlarca ziyaretçisi olan dünya devi bir site bile kadınlara hitap eden bu wordpress temasını kullanıyor.NewsPaper’a WordPress kadın temaları listemde özellike ilk sırada yer vermek istedim çünkü tüm samimiyetimle söylüyorum ki eğer kadın portal sitesi için tema arıyor olsaydım, benim tercihim bu tema olurdu.Eğer amacınız kadınlar üzerine sosyal ağ yaratmak ise, sosyal etkileşim potansiyeli oldukça yüksek olan sade, doyurucu ve şık bir tasarıma sahip bu wordpress kadın teması biçilmiş kaftan.​

Blogging Fashion – Kadın Moda Teması

Wordpress Moda Teması
WordPress Kadın Moda Teması


Google PageSpeed Insights skoru: Masaüstü 91| Mobil 78
Pingdom Website Speed Skoru: 100
Gtmetrix Performans Skoru: Page Speed A ( 91% )| Yslow B (83%)Kadın içerikli site kurmak için bir wordpress kadın teması arıyorsanız, özellikle moda sitesi için en uygun bir diğer kadın teması ise Blogging Fashion.Wordpress kadın ve moda teması olan Blogging Fashion’ın öne çıkan en iyi özelliği, yine MyThemeShop tarafından üretilmiş olması dolayısıyla hızı.Tema sadece en hızlı wordpress temaları arasında yer almıyor tabi, aynı zamanda en iyi SEO uyumlu wordpress kadın temalarından bir tanesi.

Tabii öncelikli olarak moda sitesi ya da moda blogu için kodlanmış olsa da, bir çok alanda kullanılma potansiyeli olan bir tema aslında.Aynı zamanda portal tarzı kadın siteleri için, cinsellik sitesi için, ilişki sitesi için, güzellik sitesi için ya da diyet sitesi için de tema olarak kullanabilirsiniz.Temada üyelik seçeneği olmasa da, herhangi bir wordpress üyelik eklentisi yüklenerek kolaylıkla üyelikli, üyelerin içerik girebileceği bir kadın portal sitesi haline dönüşmesi mümkün.

Üyelik sistemi ile öne çıkan bir tema olmasa da, editoryal bir özellipe sahip. Yani her yazarın kendine ait bir sayfası var ve zayaretçileriniz spesifik olarak sitenizde içerik yayımlayan bir yazarı takip edebilir, sadece onun yazılarını okuyabilir.İçeriği öne çıkartma amacı güderek kodlanmış Blogging Fashion teması kadın – moda sitesi için bir çok projede kullanmaya özendiğim bi diğer wp kadın sitesi teması.​

InterActive – Kadın Portal Teması

Portal tarzı kadın teması
WordPress Kadın Portal Teması


Google PageSpeed Insights skoru: Masaüstü 90| Mobil 78
Pingdom Website Speed Skoru: 95
Gtmetrix Performans Skoru: Page Speed A ( 92% )| Yslow B (85%)Aslında bir haber teması olan ancak kolaylıkla kadın portal tarzı siteler için uygun listenin diğer wordpress kadın teması ise InterActive. Güzellik, makyaj, moda, cinsellik, saç bakımı, hobi, sağlık, yaşam, magazin ve blog tarzında bir çok kategoriye uygun olan bu wp kadın teması, yine en hızlı wordpress temalarından bir diğeri. Günde onlarca içerik yayımlamaya uygun muhteşem, ne çok yoğun ne de çok boş bir görünümü olan bir ön anasayfaya sahip en iyi SEO uyumlu, kadın sitesi teması için biçilmiş kaftan diyebileceğim bir diğer tema.

Sınırsız renk seçeneğine sahip, full responsive, bir çok layout ( dizilim ) seçeneğini içinde barındıran, adsense uyumlu, sosyal medya etkileşimi yüksek, oldukça kolay yönetim paneli ve yüzlerce özelliği ile kadın içerikli siteler için oldukça uygun bir tema. Eğer aradığınız kadın sitelerine uygun bir portal teması ise, Interactive temasının demosunu ve detaylı bilgi kısmını mutlaka inceleyin derim. Bir çok projenizde hızı, SEO uyumu ve tasarımı ile sitenizi her zaman için rakiplerinizin bir adım ötesine götürebilecek bir wordpress kadın teması.​

Social Chef – WordPress Yemek Tarifi Teması

Wordpress yemek tarifi teması
WordPress Yemek Tarifi Teması


Google PageSpeed Insights skoru: Masaüstü 70| Mobil 60
Pingdom Website Speed Skoru: 80
Gtmetrix Performans Skoru: Page Speed C ( 74% )| Yslow C (72%)Eğer aradığınız wordpress yemek tarifi teması ise, SocialChef piyasada bulunan en iyi premium kadın teması diyebilirim.Temanın öne çıkan özelliği ise, üyelerin içerik girebileceği bir tema oluşu. Eğer yemek tarif sitesi açmak istiyor ve ziyaretçilerin üye olup, tarif gönderebileceği bir tema arıyorsanız SocialChef’i mutlaka inceleyin derim.Hız konusunda çok iyi sonuçlara sahip olmasada, SEO uyumlu, tamamen responsive gayet modern ve sade bir tasarıma sahip oluşu SocialChef’i yemek üzerine tema arayanlar için oldukça cazip kılıyor.Tema oldukça gelişmiş bir arama motorunu içinde barındırır. Arama motoru aracılığı ile elinizde olan malzemeler ile ne gibi yemekler yapabileceğinizi bulabiliyorsunuz.

#Diyelim ki biberi çok seviyorsunuz ve içerisinde bolca biber olan bir yemek hazırlamak istiyorsunuz. Bunun için;Arama motoruna biber yazıp, bir yemek kategorisi ( Etli yemekler ) seçtikten sonra öğünü seçiyor ( akşam yemeği ) ve son olarakta yapım zorluğunu ( kolay ) seçerek aratma yapıyorsunuz.Ve Tema size tarifinde biber olan akşam yemeği için kolay hazırlanabilecek üyelerin içerik olarak girdiği etli yemek tarfilerini sunuyor.

#Yemek tarifleri ayrıca, hazırlanma zamanı, pişirme zamanı, zorluk derecesi, malzemeler kısmı, pişirme anlatımını adım adım anlatan sekmeler barındırıyor.

Yemek tarif sitesi için en iyi wordpress kadın temaları arasında yer alan SocialChef ile yemek üzerine sınırsız sayıda içerik üretebilir ve muazzam bir etkileşim oranı yakalayabilirsiniz.​

Neptune – Wodpress Yemek Teması

Wordpress Kadın Temaları - WordPress yemek teması
WordPress Yemek Teması


Google PageSpeed Insights skoru: Masaüstü 60| Mobil 54
Pingdom Website Speed Skoru: 70
Gtmetrix Performans Skoru: Page Speed B ( 87% )| Yslow C (72%)Yemek üzerine içerikler üretmek isteyenler için bir diğer wordpress kadın teması ise Neptune. Oldukça şık bir tasarıma sahip olan Neptune temasının sloganı ise;”Yemek yapmaya aşık ve yaptığı özel tarifleri paylaşmayı seven insaları bir araya getirecek bir topluluk oluşturmak için en iyi wordpress kadın teması”Hız konusunda çok iyi olmasada, SEO uyumlu ve etklilşeimi oldukça yüksek tarif sayfalarına mevcut bir tema.Oldukça özel bir tasarıma olan temanın öne çıkan özelliği ise, içeriklerin üyeler tarafından oluşturulması ve google adsense optimizasyonlu oluşu.Temanın yemek tarif sayfaları ise özenle dizayn edilmiş.

Her tarif bir malzemeler listesine sahip ve listede yer alan malzemeler tamalandıysa üzerine tik atabiliyor, malzemeye tıklayarak o malzeme ile yapılan başka yemek tariflerini de görebiliyorsunuz.Bir yemeğin içerdiği besin değerleri, hazırlanış zamanı, kaç kişilik olduğu, yapım zorluğu, adım adım yapılış aşamaları, her adımın kaç dakika sürdüğü gibi, yemek üzerine üretilebilecek bir içeriğin ne gibi bilgiler içermesi gerektiği en ince ayrıntısına kadar düşünülmüş bir wordpress yemek tarifi teması.

Temanın özelliklerinin tamamından bahsetmek istesem, herhalde ayrı bir yazı yazmam gerekir. O yüzden eğer aradığınız yemek üzerine bir tema ise, Neptune’ün demosunu mutlaka inceleyin derim!​

Talisa – WordPress Yemek Tarif Teması

Wordpress Kadın Teması - Yemek Tarifi Teması
WordPress Kadın Yemek Tarifi Teması


Google PageSpeed Insights skoru: Masaüstü 80| Mobil 63
Pingdom Website Speed Skoru: 84
Gtmetrix Performans Skoru: Page Speed B ( 87% )| Yslow C (70%)Yemek tarif sitesi için kullanabileceğiniz bir diğer wordpress kadın teması ise Talisa. Şık, sade ve doyurucu dizaynı ile oldukça dikkat çeken bir wp kadın sitesi teması.Yemek üzerine hayata geçirmek istediğiniz proje, üyelerinde içerik girebileceği bir kadın portal sitesi ise, Talisa aradığınız wordpress kadın teması olabilir.

Üyeler sitenin ön yüzünden profil oluşturabilir, tarif girebilir tariflerini paylaşabilir, diğer kullanıcıların tariflerini favorilere ekleyip, direkt profillerinde kayıt altına alabilir.Hız konusunda çok iyi sonuçlar vermesede SEO için özel kodlanmış, yemek tarif sitesi için oldukça ideal bir tema olan Talisa’yı mutlaka değerlendirin derim.​

SteadyIncome – WordPress Kadın Blog Teması

Wordpress Kadın Teması - Kadın Blog Teması
WordPress Kadın Blog Teması


Google PageSpeed Insights skoru: Masaüstü 92| Mobil 80
Pingdom Website Speed Skoru: 94
Gtmetrix Performans Skoru: Page Speed A ( 90% )| Yslow B (88%)En iyi wordpress kadın temaları listesinde sıra geldi şahsi olarak en sevdiğim blog teması olan SteadyIncome temasını tanıtmaya.Neden şahsi olarak en çok bu temayı seviyorum ? Tema kodlanırken öncelikli olarak 3 madde baz alınmış; Hız, SEO uyumluluk ve gelir seviyesini maximum seviyede tutma.

#Ki zaten temanın hız sonuçları temayı bugüne kadar kodlanmış en hızlı wordpress temaları arasına sokuyor. Ne de olsa sektörün en hızlı wordpress temalarını kodlayan MyThemeshop‘un bir ürünü…

#İkinci olarak ise maximum seviyede SEO uyumluk sağlaması için kodlanmış olması. Google bir temadan kodlanma adına ne istiyor ise, bu tema fazlası ile yerine getirecek şekilde kodlanmış durumda.

#Üçüncü olarak ise, ismi öne çıkartma odaklı kodlanmış olması. Yani eğer kadın blog sitesi açmayı düşünüyor ve isminizi ön plana çıkartmak, isminiz ile tanınmak istiyorsanız, kesinlikle piyasada bulunan en iyi kişisel kadın blog teması diyebilirim.

Neden derseniz; Temanın Yazarı veya markayı öne çıkartmak ve kalıcılık yaratıp takipçi kitlesi oluşturma amacı ile kodlanmış bir ana sayfası ( landing page ) mevcut.Anasayfa tamamı ile takipçi kitlesi oluşturmak amaçlı optimize edilmiş durumda. Ana slayt üzerinde sosyal hesap takip etme butonları, mail abonelik formu, önce çıkarılmış ürün ve öne çıkarılmış sayfalar mevcut.

Temanın demosunu incelediğinizde ne demek istediğimi daha iyi anlayacaksınızdır.Hem blog tarzın hem de magazin tarzında bir blog sitesi açmayı düşünüyorsanız, sınırsız renk seçeneği ile bu temayı kolaylıkla bir kadın blog teması haline getirebilir ve Türkiye’nin en ünlü makyaj bloglarında olduğu gibi isminizi ön plana çıkartabilirsiniz.Moda, güzellik, sağlık, makyaj, yaşam, magazin, eğitim üzerine bir blog yazmayı düşünüyorsanız SteadyIncome’ı kesinlikle düşünün derim!​

Best – WordPress Kadın Moda Teması

Wordpress kadın teması - kadın moda teması
WordPress Kadın Moda Teması


Google PageSpeed Insights skoru: Masaüstü 92| Mobil 80
Pingdom Website Speed Skoru: 95
Gtmetrix Performans Skoru: Page Speed A ( 93% )| Yslow B (86%)Moda ve kadın içerikli site için sade bir wordpress kadın teması arıyorsanız Best, mutlaka göz ardı etmemeniz kadın temalarından bir diğeri. Moda üzerine içerikleri blog tarzında üretmeyi düşünüyorsanız Best sizin için biçilmiş kaftan. Tema kodlanırken öncelikli olarak 3 madde baz alınmış. Hız, SEO Uyumluluk ve Sadelik.

Hız konusunda yine Mythemeshop ürünü olması nedeni ile bugüne kadar üretilmiş en hızlı wordpress temalarından bir tanesi. Yine aynı şekilde SEO açısından en iyi sonuçları sağlayacak en iyi SEO uyumlu temalar arasında yer almayı başarmış bir wordpress kadın teması. Adsense yerleştirmeleri için özel olarak optimize edilmiş, Woocommerce desteği olan, full responsive ve milisaniyelik açılma hızı ve gözü yormayan sadeliği ile Best’i moda ve kadın içerikli siteleriniz için mutlaka değerlendirin derim!​

Salvation – WordPress Kadın Blog Teması

Wordpress kadın teması - kadın blog teması
WordPress Kadın Blog Teması


Google PageSpeed Insights skoru: Masaüstü 92| Mobil 75
Pingdom Website Speed Skoru: 94
Gtmetrix Performans Skoru: Page Speed A ( 95% )| Yslow B (85%)Kadın blog sitesi, makyaj blogu, moda blogu, hobi blogu, eğitim veya sağlık blogu için tercih edebileceğiniz en iyi bir diğer kadın sitesi teması ise Salvation. Temayı en iyi kadın temaları arasına sokan ise, öncelikli olarak Hız, SEO uyumu ve Sadelik üzerine kodlanmış bir wordpress kadın teması oluşu. Temanın ne denli hızlı olduğu üzerine konuşmaya gerek yok çünkü hız sonuçları her şeyi gözler önüne seriyor. SEO uyumluluk konusunda ise özel olarak kodlanmış bir tema.

Şık, gözü yormayan, sade ve profesdyonel tasarımı ile öne çıkan Salvation temasının bir diğer özelliği ise, yazılara müzik eklenebiliyor olması. Yani ziyaretçileriniz bir yazınızı okurken isterlerse, o yazınız için spesifik olarak yazıya eklediğiniz müziği dinleyebilecekler. Eğer aradığınız kadın blog teması ise, en iyi wordpress kadın teması listeme girmeyi başarmış Salvation sizin için biçilmiş kaftan olabilir ! Mutlaka inceleyin derim.​

NewsOnline – WordPress Kadın İlişki Teması

Wordpress kadın teması - kadın ilişki teması
WordPress Kadın İlişki Teması


Google PageSpeed Insights skoru: Masaüstü 92| Mobil 80
Pingdom Website Speed Skoru: 92
Gtmetrix Performans Skoru: Page Speed A ( 92% )| Yslow B (86%)Hız konusunda yine listede yer alan diğer temalarından geri kalmayan, öncelikli olarak dolum hızı üzerine kodlanmış muazzam bir diğer wordpress haber teması ise NewsOnline. En iyi wordpress kadın teması listemde bir diğer kadın portal teması ise Newsonline. Aslında haber teması olan bu tema toplamda 5 ayrı ( Eğlence, Spor, Yemek, Haber, İlişki ) tasarıma sahip.

O tasarımlardan biri ise, özel olarak kadın içerikli siteler için üretilmiş olan ilişki tasarımı. Şık, sade, SEO uyumlu ve milisaniyelik sayfa geçiş hızı ile tam bir wordpress kadın portal teması olduğunu kanıtlıyor. Aşk, cinsellik, güzellik, sağlık ve yaşam tazarında kadın portalı için bir tema arıyorsanız, Newsonline kesinlikle sizin için biçilmiş kaftan ! Günde onlarca içerik ve binlerce ziyaretçi için alacağınız portal teması kesinlikle en hızlı wordpress temalarından biri olmalı ki altında kaldığı yükü rahatlıkla taşıyabilsin. Bu yüzden eğer bir kadın portal sitesi için wordpress kadın teması arıyorsanız, NewsOnline değerlendirmeniz gereken ilk 3 tema arasında mutlaka yer alamalı derim.​

Video – WordPress Kadın Video Teması

Wordpress kadın teması - kadın video teması
WordPress Kadın Video Teması

Google PageSpeed Insights skoru: Masaüstü 92| Mobil 80
Pingdom Website Speed Skoru: 100
Gtmetrix Performans Skoru: Page Speed A ( 91% )| Yslow A (90%)Eğitim, Blog, Sağlık veya Yaşam üzerine kadın video sitesi için wordpress kadın video teması arıyorsanız, tüm samimiyetimle söylüyorum ki, Video bulabileceğiniz en iyi wordpress video temasıdır. Neden derseniz. İlk olarak bir video sitesinin olmazsa olmaz gereksinimi hızdır. Yeterli bir hıza sahip video siteniz yok ise, boşu boşuna emek harcamanıza gerek yok, o site başarılı olamayacaktır. Hız konusunda muazzam sonuçlar veren bu wordpress video teması aynı zamanda özel olarak SEO uyumlu kodlanmış.

Tabii tema video gösteriminde sadece aracılık sağlıyor. Youtube kaynağından yayım yapıyorsunuz. Ya da facebook, videmo, daily motion kaynaklarından yayım yapyıor fakat sitenizin tasarımına özel bir player üzerinden sunuyorsunuz. Video bittikten hemen sonra paylaş butonları ziyaretçinin önüne açılır pencerede sunuluyor. Ayrıca videoların hemen altında like / dislike butonları mevcut ve ziyaterçilerde sitenize video ekleyebiliyor. Bir çok iş modeli için kullanılabilecek bu wordpress video teması aynı zamanda eğitim, sağlık, güzellik, yaşam tarzında kadın video siteleri içinde gerçek anlamda ideal bir wordpress kadın teması.​

GoodLife – WordPress Kadın Portal Teması

Wordpress kadın teması - kadın portal teması
WordPress Kadın Portal Teması


Google PageSpeed Insights skoru: Masaüstü 90| Mobil 80
Pingdom Website Speed Skoru: 91
Gtmetrix Performans Skoru: Page Speed B ( 85% )| Yslow B (83%)En iyi wordpress kadın teması listesinde mutlaka yer vermek istediğim bir diğer muazzam etkileşim potansiyeline sahip kadın portal teması ise GoodLife. Aslında bir haber teması olan ve toplamda 7 farklı tasarıma (spor, oyun, muzik, teknoloji, haber, kadın ve blog) sahip tema kadın portalı için, kadın içerikli site için oldukça ideal. Tema sonsuz içerik dolum özelliğine sahip.

Yani potansiyel bir kullanıcı sitenizin herhangi bir içeriğini ziyaret ettiğinde, eğer içeriğin tamamını okursa, yani sayfayı en alta kadar scroll ederse, bir sonraki içerik otomatik olarak sanki bir önceki içerik devam edermiş gibi açılıyor ve bu sonsuz bir döngü içerisinde devam ediyor. Sabit üst kısım, sabit yan panel reklam optimizasyonu, okunabilirlik oranı ve sosyal medya etkileşimi yüksek bu wordpress kadın teması kadın içerikli projeleriniz için aradığınız tema olabilir.​

FlexMag – WordPress Kadın Portal Teması

Wordpress kadın teması - kadın portal teması
WordPress Kadın Portal Teması


Google PageSpeed Insights skoru: Masaüstü 86| Mobil 75
Pingdom Website Speed Skoru: 97
Gtmetrix Performans Skoru: Page Speed C ( 76% )| Yslow B (83%)En iyi wordpress kadın teması listemde yer vermek istediğim bir diğer kadın içerikli siteler için oldukça ideal olan portal teması ise FlexMag. Özellik olarak Goodlife ile neredeyse aynı özelliklere sahip FlexMag hız konusunda GoodLife’ın biraz gerisinde kalsada reklam optimizasyonu ve tasarım ile aradakı farkı kapatıyor diye düşünüyorum. Güzellik, makyaj, yaşam, sağlık, magazin veya moda üzerine bir kadınlar için bir tema arıyorsanız, FlexMag’i mutlaka değerlendirin derm.​

CooL – WordPress Kadın Portal Teması

wordpress kadın teması - kadın portal teması
WordPress Kadın Portal Teması

Google PageSpeed Insights skoru: Masaüstü 91| Mobil 80
Pingdom Website Speed Skoru: 95
Gtmetrix Performans Skoru: Page Speed B ( 89% )| Yslow B (87%)Kadın tarzı site için ideal bir diğer wordpress kadın teması ise yine Mythemeshop ürünü ve muazzam bir hıza sahip olan CooL teması.200’ün üzerinde google sıralama kriteri arasında hız o kadar önemlidir ki ilk 3’te yer alır. Bu yüzden tema seçiminde öncelikli olarak hızı baz almalı daha sonrasında en hızlı temalar arasından tasarımını beğendiğiniz bir temayı almalısınız.

CooL ise yine en hızlı temalar arasında yer alan bir diğer wordpress kadın teması. Temanın hız yanında öne çıkan 2 özelliği daha mevcut. SEO uyumluluk ve sadelik. Portal tarzı kadın içerikli bir site için wordpress kadın teması arıyorsanız, CooL temasınıda mutlaka değerlendirin derim.​

WordPress Temaları İle İlgili Yararlı KaynaklarUmarım WordPress Kadın Teması: 15 En İyi Kadın Temaları başlıklı yazımı yararlı bulmuşsunuzdur. Teşekkürlerinizi, yazımı sosyal mecralarda paylaşarak gösterebilirsiniz. Bu benim için fazlasıyla yeterli olacaktır.

WordPress Kadın Teması: 15 En İyi Kadın Temaları Burak Oran
 

Benzer konular

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.