Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Webrazzi WhatsApp, uygulama içi reklamlar üzerinde çalışıyor

  • Konbuyu başlatan Arden Papuççiyan
  • Başlangıç tarihi
İçerik! Webrazzi'den alıntılanmıştır. Webrazzi internet girişimleri, sosyal medya, dijital pazarlama ve mobil konularına odaklı popüler teknoloji blogudur.
A

Arden Papuççiyan

Misafir
WhatsApp'ın sesli mesajlar için kendiliğinden silinme ve tek cihazda birden fazla hesap kullanma özelliklerini duyurduğunu geçtiğimiz haftalarda sizlere aktarmıştık. Platformuna yeni özellikler eklemeye devam eden WhatsApp, bu kez kullanıcılarını üzecek gibi görünüyor.

WhatsApp uygulaması içinde reklam olabileceğini ilk olarak 2017 yılında sizlerle paylaşmıştık. 2017 ve 2018 yıllarında konu ile ilgili pek çok haber çıksa da WhatsApp, bugüne kadar reklamlar ile ilgili resmi bir adım atmadı. Uzun yıllardır beklenen reklam hamlesi kısa süre içinde karşımıza çıkabilir. En son Eylül ayında WhatsApp'ın reklamlar üzerinde çalıştığı ile ilgili sızıntılar karşımıza çıkmıştı.

WhatsApp başkanı Will Cathcart, aynı dönemde WhatsApp için herhangi bir reklam planlarının bulunmadığını açıklamıştı. Dün ise Brezilya'daki bir medya kuruluşu ile röportaj yapan Will Cathcart, gelen kutusunda görünecek bir reklam üzerinde çalışmadıklarını fakat uygulamaların diğer kısımlarında reklam gösterebileceklerini paylaştı.

Kısacası WhatsApp'ın uygulama içi reklamlar üzerinde çalıştığı WhatsApp başkanı Will Cathcart tarafından doğrulanmış oldu. WhatsApp'ın uygulama içi reklamlarının "Durum" ve "Kanallar" kısımlarda yer alması bekleniyor. Hatırlatmak gerekirse WhatsApp'ın Kanallar özelliği de geçtiğimiz Eylül ayında kullanıma sunulmuştu.

WhatsApp'a eklenecek olan uygulama içi reklamların platformun mesajlaşma deneyimini etkilemesi beklenmiyor. WhatsApp için reklamların ne zaman karşımıza çıkacağı konusunda ise herhangi bir bilgi bulunmuyor. Konu ile ilgili gelişmeleri sizlere aktarmaya devam edeceğiz.

Kaynak : Webrazzi
 

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.