Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Webrazzi WhatsApp, sohbetlerde birden fazla mesajı sabitlemeye izin vermeye başladı

  • Konbuyu başlatan Candeğer Muradoğlu
  • Başlangıç tarihi
İçerik! Webrazzi'den alıntılanmıştır. Webrazzi internet girişimleri, sosyal medya, dijital pazarlama ve mobil konularına odaklı popüler teknoloji blogudur.
C

Candeğer Muradoğlu

Misafir
Şubat ayında WhatsApp'ın profil fotoğraflarının ekran görüntüsünün alınmasını engelleyeceğini sizlere aktarmıştık. Platform, bugün yeni bir özellik duyurdu. Paylaşılanlara göre WhatsApp, kullanıcıların sohbetlerinde üç adede kadar mesajı sabitleyebileceklerini duyurdu. Daha önce yalnızca bir mesajı sabitleyebilen kullanıcılar, bu yeni özellikle önemli olan birden fazla içeriği konuşmanın üst kısmında tutabilecekler.

Meta CEO'su Mark Zuckerberg ve WhatsApp Başkanı Will Cathcart, bu gelişmeyi kendi WhatsApp Kanalları'nda duyurdu. Güncelleme metin, resim ve anketler gibi çeşitli türdeki mesajların sabitlenmesine olanak tanıyor ve iletişim verimliliğini artırmayı amaçlıyor. Sabitlenen mesajlar, özellikle adresler veya dışarı çıkma planları gibi önemli bilgileri hızlı bir şekilde bulmak için kullanıcılara yardımcı oluyor.

Kullanıcılar, sabitlenen mesajların süresini seçebiliyor. Seçenekler arasında 24 saat, 7 gün (varsayılan) ve 30 gün bulunuyor. Ancak, mesajı süresiz olarak sabitleme seçeneği de mevcut. Bu nedenle kullanıcıların 30 gün sonra mesajı tekrar sabitlemeleri veya o mesajlara yıldızlama özelliği aracılığıyla erişmeleri gerekiyor.

Kullanıcıların sabitlenen mesajların süresini seçebilme esnekliği, kişisel tercihlerine ve ihtiyaçlarına göre ayar yapma olanağı sunuyor. Dolayısıyla kullanıcıların sabitledikleri mesajların ne kadar süreyle görünür olacağını kontrol etmelerini sağlıyor. Böylece kullanıcıların özellikle kısa vadeli bilgilendirme ihtiyaçlarına uygun bir şekilde iletişim kurmalarına yardımcı olunuyor.

Bu güncelleme, WhatsApp'ın kullanıcı deneyimini iyileştirme ve iletişim araçlarını optimize etme çabalarının bir parçası olarak kabul ediliyor.

Kaynak : Webrazzi
 

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.