Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Webrazzi WhatsApp, sesli aramalardaki maksimum kişi sayısını 32'ye çıkardı

  • Konbuyu başlatan Gözde Ulukan
  • Başlangıç tarihi
İçerik! Webrazzi'den alıntılanmıştır. Webrazzi internet girişimleri, sosyal medya, dijital pazarlama ve mobil konularına odaklı popüler teknoloji blogudur.
G

Gözde Ulukan

Misafir
Dünyanın en popüler mesajlaşma uygulamalarından WhatsApp, bir sesli aramada maksimum 32 kişiyi destekleyen son sürümünü, hem iOS hem de Android için kullanıma sundu. WhatsApp, geçtiğimiz günlerde "Topluluklar" özelliğini duyururken aslında sesli sohbetlerdeki kişi sayısının artacağını da söylemişti. Şimdiye kadar bu kapsamda desteklenen kişi sayısı ise 8'di.

WhatsApp'ın yeni güncellemesi, hoparlör vurgulama ve dalga formları içeren yeni bir arayüze de sahip. WhatsApp'ın bu yeni sürümü, kişiler ve gruplar için sesli mesaj balonları ve bilgi ekranları için güncellenmiş bir tasarım şeklinde karşımıza çıkıyor. Bu güncellemelerinin herkese sunulmasının biraz zaman alacağı da belirtiliyor. Yani şu anda WhatsApp'ın son sürümünü kullanmıyor olabilirsiniz.

WhatsApp, sesli sohbetlerdeki kişi sayısının maksimum 32'ye çıkarılmasının yanı sıra 2 GB'a kadar dosya paylaşımına ve grup yöneticilerinin mesajları herkesten silebilmelerine de izin verecek. Şirketin, en kritik kararlarından biri de mesajlara emojilerle tepki bırakılabilmesini sağlayan yeni "Tepkiler" özelliği oldu. Bu emoji tepkileri, başlangıçta altı emoji ile sınırlı olacak ve ilerleyen dönemde tüm emojilere izin verilecek.

Özellik, kısa bir süre sonra tüm kullanıcılar için yayında olacak. Yani henüz tepkiler özelliği yayına alınmış değil, ancak sesli sohbetlerdeki kişi sayısının artırılmasına bakacak olursak WhatsApp duyurduğu her özelliği yavaş yavaş yayına alıyor. Emojiler ile tepkilere dair tüm detaylara buradan, WhatsApp'ın Topluluklar ile hedeflediklerine ise buradan göz atabilirsiniz.

Kaynak : Webrazzi
 

Benzer konular

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.