Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Webrazzi Web3 veri platformu Space and Time, Microsoft'un fonu M12 liderliğinde 20 milyon dolar yatırım aldı

  • Konbuyu başlatan Tuğçe İçözü
  • Başlangıç tarihi
İçerik! Webrazzi'den alıntılanmıştır. Webrazzi internet girişimleri, sosyal medya, dijital pazarlama ve mobil konularına odaklı popüler teknoloji blogudur.
T

Tuğçe İçözü

Misafir
Merkeziyetsiz veri platformu Space and Time, Microsoft'un yatırım fonu M12 liderliğinde 20 milyon dolar yatırım aldı. Yatırım turuna Framework Ventures, HashKey, SevenX Ventures, Foresight Ventures, Polygon ve Avalanche’nin ekosistem fonu Blizzard katıldı.

Bu noktada girişimin Temmuz sonuna doğru Framework Ventures liderliğinde 10 milyon dolarlık tohum yatırımı aldığını hatırlatalım. Bu yeni yatırım turuyla birlikte girişimin toplam yatırım miktarı 30 milyon dolara ulaştı.

Girişimin faaliyet alanı​


Nate Holiday tarafından kurulan Space and Time, kullanıcı arayüzü ile veritabanı arasındaki veri alışverişini sağlayan algoritma "business logic"in akıllı kontratlar ile uyumlu bir şekilde çalışabilmesini amaçlıyor. Holiday, gelişmiş otomasyonlar aracılığıyla akıllı kontratların "business logic"i çalıştırabileceğini düşünüyor.

Space and Time, Temmuz ayında kriptografi araştırmacısı Nat Bunner tarafından kaleme alınan bir blog yazısıyla "Proof of SQL" yaklaşımını açıklamıştı. Bu yaklaşım ile merkezi sistemlerideki business logic doğrudan akıllı kontratlara bağlanabiliyor. Ayrıca Microsoft Azure ile entegre olarak kullanıcıların "on-ramp" olarak blok zincir verilerine erişmesini sağlıyor.

Gelecek planları​


Startup with Chainlink programının bir parçası olan Space and Time, akıllı sözleşmelerin yeteneklerini geliştirmek için Oracle ağıyla da yakından çalışacak. Bu sayede geliştiriciler, hem çok zincirli merkeziyetsiz uygulamalar hem de düşük maliyetli merkeziyetsiz analizler inşa edebilecek.

Space and Time, şu an için tüm geliştiricilerin kullanımına açılmış değil.Platformun, 2022'nin sonunda kısıtlı sayıda DeFi ve oyun protokolüne açılması planlanıyor. Bu adımın ardında platform, test net aşamasına geçecek ve Proof-of-SQL 2023'ün bahar aylarında lansman yapacak. Space and Time'ın ürün lansmanı ise 2023'ün son bahar aylarında gerçekleşecek.

Kaynak : Webrazzi
 

Benzer konular

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.