Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Kripto Vitalik Buterin, Ethereum ile ilgili Yeni Planlarını Açıkladı

  • Konbuyu başlatan Batuhan Dursun
  • Başlangıç tarihi
DİKKAT ! Kripto para piyasası kontrol veya tahmin edilebilir değildir. Anlık değişimler ile kazanç elde edebileceğiniz gibi, ciddi mali zararlar ile karşılaşabilirsiniz. Aşağıdaki içerik konuyu başlatanın sorumluluğunda ve bilgilendirme amaçlıdır. Ticari tavsiye değildir.!
B

Batuhan Dursun

Misafir
Vitalik Buterin, Ethereum ile ilgili Yeni Planlarını Açıkladı

Vitalik Buterin, Ethereum ile ilgili yeni fikirlerini dile getirdi.

Edindiğimiz bilgilere göre Buterin, Ethereum koduna belirli protokoller eklemeyi ve bunları blockchain’in en üst tarafında tutmayı hedefliyor.

Buterin’in açıkladığı protokoller arasında ERC-4337, ZK-EVM’ler, ve likit staking yer alıyor.

Buterin, Staking Sağlayıcılarını Ön Plana Çıkardı


Ethereum kurucusu Buterin, ağın likit staking sağlayıcılarının artması ile ilgili endişelerini de belirtti. Lido staking havuzu, şu anda stake edilmiş durumda olan Ether’in yaklaşık %32’sinden fazlasını kontrol ediyor. Bununla birlikte bu havuz, çeşitli doğrulayıcılara yayılmış durumda. Buterin, en iyi sağlayıcılar olan Rocket Pool ve Lido’nun farklı riskleri barındırdığını söyleyerek, güvenlik mekanizmaları var olsa da bunların yeterli olmadığına dikkat çekti.
Bu yazımız ilginizi çekebilir:Kripto Paraların Geleceği ve Potansiyelleri Nelerdir?

Vitalik Buterin, daha fazla staking sağlayıcı kullanmayı teşvik etmek adına, Ethereum üzerinde likit staking’i daha da merkezi hale getirecek değişiklikler yapmayı düşünüyor.

Kripto dünyasını yakından takip etmek ve en güncel haberleri öğrenmek için bizi tüm sosyal medya Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Kripto Bloğu kanalımızdan takip edebilirsiniz

Vitalik Buterin, Ethereum ile ilgili Yeni Planlarını Açıkladı yazısı ilk önce Kripto Bloğu üzerinde ortaya çıktı.

Kaynak : Kripto Blogu
 

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.