Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Kripto Ukrayna FTX ve Everstake Ortaklığıyla Kripto Bağış Platformu Açtı

  • Konbuyu başlatan Aylin Canel
  • Başlangıç tarihi
DİKKAT ! Kripto para piyasası kontrol veya tahmin edilebilir değildir. Anlık değişimler ile kazanç elde edebileceğiniz gibi, ciddi mali zararlar ile karşılaşabilirsiniz. Aşağıdaki içerik konuyu başlatanın sorumluluğunda ve bilgilendirme amaçlıdır. Ticari tavsiye değildir.!
A

Aylin Canel

Misafir
Ukrayna FTX ve Everstake Ortaklığıyla Kripto Bağış Platformu Açtı

Ukrayna hükümeti, ülkeye kripto para bağışı yapmak isteyen kişiler için kripto para borsası FTX ve staking platformu Everstake ile bir kripto bağış web sitesi açtı.

Ukrayna Dijital Dönüşüm Bakan Yardımcısı Alex Bornyakov, 14 Mart’ta Twitter üzerinden bir paylaşımda bulundu. Bornyakov açıklamasında; FTX ve Everstake ortaklığı ile bir kripto bağış web sitesi olan “Aid For Ukraine” platformunu başlattıklarını duyurdu. Tweet’inde ise şu ifadelere yer verdi;


Crypto proved to be a real life saver thanks to its ease of use. We at @mintsyfra made crypto donations even easier. Together with @everstake_pool and @FTX_Official we announce Aid For Ukraine – Donate Crypto to Ukrane — a website where you can donate crypto to save Ukraine.

— Alex Bornyakov (@abornyakov) March 14, 2022


“Kripto, kullanım kolaylığı sayesinde gerçek bir hayat kurtarıcı olduğunu kanıtladı. Ukrayna hükümeti olarak kripto bağışlarını daha da kolaylaştırdık. FTX ve Everstake ile birlikte, Ukrayna’yı kurtarmak için kripto bağışı yapabileceğiniz bir web sitesi olan “Aid for Ukraine” platformunu duyuruyoruz.”

Platform daha önce Ukrayna hükümeti tarafından paylaşılan cüzdan adreslerini bir araya getiriyor. Platform Bitcoin, Ethereum, Tether, Polkadot, Solana, Dogecoin, Monero, Icon ve Neo kripto para birimlerini kabul ediyor.

Platform aracılığıyla elde edilen fonlar, Ukrayna Ulusal Bankası‘na gönderilecek. Böylece ülkenin silahlı kuvvetlerini ve insani yardım programlarını desteklemek için mühimmat ve ihtiyaçlar için kullanılacak.
Solana Labs kurucu ortağı Anatoly Yakovenko da platformdaki sistemin nasıl işlediğini anlattı;

“DAO’ya yapılan kripto bağışları on-chain üzerinde depolanır ve yönetilir, daha sonra merkezi bir borsa olan FTX’e aktarılır ve SWIFT aracılığıyla Ukrayna hükümetine gönderilen dolar karşılığında satılır.”

Ukrayna, Rusya’nın 24 Şubat tarihinde özel operasyonlar başlatmasından bu yana, devlete ait kripto cüzdanları aracılığıyla 108 milyon doların üzerinde kripto bağışı topladı.

Bizi Telegram’dan Takip Edin!Ukrayna FTX ve Everstake Ortaklığıyla Kripto Bağış Platformu Açtı yazısı ilk önce Türkiye'nin Kripto Blogu | En Güncel Kripto Para Haberleri üzerinde ortaya çıktı.

Kaynak : Kripto Blogu
 

Benzer konular

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.