Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Webrazzi Ubiquitous'u satın alan Firefly, Birleşik Krallık pazarına açıldı

  • Konbuyu başlatan Arden Papuççiyan
  • Başlangıç tarihi
İçerik! Webrazzi'den alıntılanmıştır. Webrazzi internet girişimleri, sosyal medya, dijital pazarlama ve mobil konularına odaklı popüler teknoloji blogudur.
A

Arden Papuççiyan

Misafir
ABD'de iki Türk girişimci tarafından kurulan Firefly girişiminden sizlere ilk olarak 2018 yılının Aralık ayında aktarmıştık. Araç ve taksi çağırma servislerinin sürücülerinin kendi araçlarına reklam almalarını ve bu sayede ek kazanç elde etmelerine olanak sağlayan Firefly, yeni bir satın alma gerçekleştirdiğini duyurdu.

Firefly tarafından aktarılan bilgilere göre girişim, Londra merkezli Ubiquitous firmasını satın aldı. Firefly ve Ubiquitous arasında gerçekleşen satın alma anlaşmasının finansal detayları ile ilgili herhangi bir bilgi paylaşılmadığını da ekleyelim.

Firefly, Ubiquitous satın alması ile birlikte Birleşik Krallık pazarına da resmen adım atmış oldu. Yaklaşık 40 yıl önce Londra'da kurulan Ubiquitous, odağına taksileri alan bir reklam şirketi olarak hizmet veriyor. Ubiquitous firmasının Birleşik Krallık'ın büyük şehirlerinde yer alan taksiler ile çalıştığını da belirtelim.


Firefly, satın gerçekleştirdiği satın almalar ile birlikte büyümeye devam ediyor. 2020 yılında 13 milyon dolar karşılığında Strong Outdoor ve 2021 yılında ise Curb Taxi Media şirketlerini satın alan Firefly, ABD'nin 12 farklı bölgesinde aktif olarak hizmet veriyor.

Ubiquitous satın alması ile ilgili açıklamalarda bulunan Firefly kurucu ortağı ve CEO'su Kaan Gunay, uluslararası ayak izlerini genişletmekten dolayı çok memnun olduklarını belirtti. Ubiquitous'un reklam etkinliğini artırmak için veri analitiği ve teknolojiyi yıllardır kullandığını belirten Ubiquitous kurucusu ve CEO'su Andrew Barnett, Firefly ile partner olmanın dijital dönüşümü hızlandıracağını da sözlerine ekledi.

Kaynak : Webrazzi
 

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.