Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

TGTR Twitter’da Tweet Görüntüleme Limiti Kaç Olacak?

Twitter Türkçe Destek platformumuz ile ilişkili konudur. Konunun bütünü Twitter.Gen.TR sitemizde yayınlanmıştır.

Metaren

Administrator
Yönetici
Geçtiğimiz günlerde Twitter gündemine bir bomba düştü. Bu sefer haber Twitter’ın kendisindendi. Tweet görüntüleme limiti sebebiyle tepkiler çığ gibi büyüdü.

Elon Musk tarafından paylaşılan Tweet çok fazla tepki çekti. Verilen bilgiye göre; onaylı hesaplar 6000, doğrulanmamış hesaplar 600 ve yeni hesaplar 300 tweet görüntüleme limitiyle karşı karşıya kaldı. Hesabı olmayanlar ise hiçbir tweet’e ulaşamadı. Böyle, Twitter’da görüntüleme sınırlandırılması gündemi meşgul etmeye başladı.

Her zaman olduğu gibi bu konu hakkında bilgilendirme yapmadan önce tepkileri ve tepkilere yanıtları inceledik. Musk, yakın tarihte limitlerin revize edileceğini ve doğrulanmış hesaplar; 8000. Doğrulanmamış hesaplar için 800 ve yeni hesaplar için 400 tweet görüntüleme limiti geleceğini bildirdi.

Twitter, gelen kullanıcı tepkilerine sessiz kalamadı. Bot ve spam hesaplarının temizlenebilmesi için bu uygulamaya geçildiğini belirttiler. En yakın zamanda, genel kullanıcı temizliği olacağını ve Twitter’ın daha güvenli hale geleceğinin altını çizdiler. Her şeyin eski haline döneceğini de belirtmiş oldular.

Sosyal medya platformları çeşitli ülkelerin getirdiği yasalar sebebiyle, kullanıcılarının günlük geçirdikleri zamanı belirtmeye başlamıştı. Uyarı sistemleri ile uygulamadan çıkmaya teşvik ediyordu. Ancak, bu uygulamayı severek geliştirmediklerini hepimiz biliyoruz.

Kullanıcılar Twitter’daki reklamlara tıklama konusunda daha istekli olsa idi, bu uygulamaya geçilmezdi. Elon Musk tarafından tüm hesaplara Doğrulanmış kullanıcı satışı yapılması ve buna teşvik etmek daha kolay gözükmüş olmalı. Ama, kullanıcının tepkisi hiçte beklediği gibi değil!

Güncelleme: Twitter’a giriş yapmayan veya hesabı olmayan kişiler için getirilen tweet görüntüleme yasağı kaldırıldı. Herhangi bir üye girişi yapmaya gerek kalmadan, eskiden olduğu gibi tweet görüntüleyebileceksiniz.

Twitter’da Tweet Görüntüleme Limiti Kaç Olacak? yazısı Twitter Türkiye adresinden alıntılanmıştır. Benzer ve daha detaylı bilgiler için TGTR'yi ziyaret edebilirsiniz.
 

Benzer konular

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.