Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Türkiye MetaMask Kullanan 11. Ülke Oldu!

  • Konbuyu başlatan elif tanriverdi
  • Başlangıç tarihi
E

elif tanriverdi

Misafir
Yazılım şirketi ConsenSys’in paylaşıtığı verilere göre; dünya genelinde MetaMask uygulamasını kullanan 11. ülke Türkiye.
  • Ethereum odaklı yazılım şirketi ConsenSys tarafından 2016’da geliştirilen MetaMask uygulaması; Ethereum blokzincirini ve Ethereum ile uyumlu Polygon, Arbitrum, Optimism gibi diğer ağlar için cüzdan işlevi görmekte.
  • Merkeziyetsiz finans (DeFi) dünyasıyla birlikte büyüyen MetaMask; dünya genelinde en çok Filipinler, ABD, Vietnam, Birleşik Krallık, Çin, Hindistan, Rusya, Brezilya, Endonezya, Tayland, Türkiye, Almanya, Fransa, Kanada ve İspanya’da kullanılıyor.


  • MetaMask’ın kurucularından Dan Finlay; “kullanıcıların internet ortamında güvenli olmaları için yeni yollar keşfetmelerine olanak tanıdıklarını” söyledi. Ayrıca yaşadıkları büyümeyi bu topluluğa borçlu olduklarını belirtti.
  • Bu cüzdan, kripto para saklamanın yanı sıra DeFi uygulamaları ve özellikle NFT dünyasına giriş yapmak için kullanılabiliyor.
  • ConsenSys verilerine göre Ethereum ile uyumlu DeFi ekosistemi 2019 yılında toplamda 2 milyar dolarlık kripto para bulunurken, bugün 80 milyar doların üstünde.

Bizi Telegram’dan Takip Edin!Türkiye MetaMask Kullanan 11. Ülke Oldu! yazısı ilk önce Kripto Blogu üzerinde ortaya çıktı.

Kaynak : Kripto Blogu
 

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.