Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Tüm YouTube Videolarında Reklam Görüntülenecek

YBTR RSS

Moderator
YouTube bugün yayınladığı açıklamada, tüm videolara reklam koyma kararı aldığını duyurdu. YouTube’dan para kazanma özelliğini açamamış küçük içerik üreticileri, bu paylaşımlardan herhangi bir gelir elde edemeyecekler.

YouTube 2.3milyarı aşkın kullanıcı sayısı ve dünyanın en çok ziyaretçi sayısına sahip video paylaşım sitesi olmasıyla dikkatleri her zaman üzerinde tutan ve yaptığı güncellemeler ile kendisinden söz ettiren Google iştirakidir.

youtube-logo.png

Inline Related Posts

1 Haziran 2021 tarihinde uygulanmaya başlayacak olan, yeni hizmet sözleşmesinde “YouTube, platformdaki tüm içerikten para kazanma hakkına sahiptir ve reklamlar, YouTube İş Ortağı Programı’nın parçası olmayan kanalların videolarında gösterilebilir” ibaresi yer almaktadır.

Haber ajanslarının gündeme getirmiş olduğu yeni hizmet sözleşmesinin ardından, sosyal medya ve çeşitli platformlarda AdBlock kullanım oranının daha fazla artacağı yorumları büyük yer buldu.

Okumaya devam et...
 

Metaren

Administrator
Yönetici
YouTube reklam engelleme konusunda gayet hassas. Bir çok tarayıcıya doğrudan müdahale edebildiği gibi, reklam engelleyici eklenti kurulmuş olan tarayıcılardan sitesinin açılmasını dahil engelleyebilir. Yani, reklam engelleyici aktif edilmiş veya pasif edilmiş önemli değil. Ancak bu büyük tepki ve ziyaretçi kaybı oluşturabilir. Özellikle sitede kalma süresini aşağı çekebilir. Sonuç olarak şahsi görüşüm AdBlocker eklentilerine karşı savunma mekanizmasını önümüzdeki bir kaç sene boyunca devreye alabileceğini düşünmüyorum!
 

Benzer konular

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.