Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Kripto Tether ve Bitfinex, P2P Görüntülü Sohbet Uygulaması; Keet

  • Konbuyu başlatan Bilgehan Bilge
  • Başlangıç tarihi
DİKKAT ! Kripto para piyasası kontrol veya tahmin edilebilir değildir. Anlık değişimler ile kazanç elde edebileceğiniz gibi, ciddi mali zararlar ile karşılaşabilirsiniz. Aşağıdaki içerik konuyu başlatanın sorumluluğunda ve bilgilendirme amaçlıdır. Ticari tavsiye değildir.!
B

Bilgehan Bilge

Misafir
kriptobogu_keet-1024x538.jpg

Bitfinex, Tether ve Hypercore , tamamen şifrelenmiş bir görüntülü sohbet imkânı sağlayan Keet uygulamasının yayınlandığını duyurdu. İki şirket böylece, sosyal medya dünyasına adımlarını attı.Üç şirketten yapılan ortak açıklamada, Keet şimdilik yalnızca masaüstüne yönelik bir uygulama olacak. Ancak, uygulamanın mobil sürümünün de yakın bir gelecekte kullanıcılara sunulacağı belirtildi. Yayınlanacak olan mobil sürüm, masaüstü sürümünden daha iyi bir video kalitesine sahip olacak.

Bugün erken saatlerde, üç şirket, geliştiricilerin Web3 uygulamaları oluşturması için bir araç olan Holepunch platformunun da piyasaya sürüldüğünü duyurdu. Keet, Holepunch üzerinde geliştirilen ilk uygulama olarak göze çarpıyor.

Tether, Bitfinex and Hypercore Launch Holepunch
🕳
🥊
, a Platform for Building Fully Encrypted Peer-to-Peer Applications

Read more
⬇
https://t.co/RDxvLW9FRS

— Tether (@Tether_to) July 25, 2022

Henüz kapalı kaynak bir proje olsa da şirketler bu yıl sonuna kadar Keet’i açık kaynak yapmayı planlıyor. O zamana kadar uygulamanın blockchain teknolojisiyle çalışmayacağı açıklandı. Bunun yerine, ödemeleri uygun maliyetli hale getirmek ve Bitcoin işlemlerini kolaylaştırmak için Lightning Network kullanılacağı belirtildi.


Lansman duyurusu ayrıca Holepunch’un genişleme çabaları için hala milyonlarca dolara erişimi olduğunu ortaya koydu. Hypercore, Tether ve Bitfinex, Web3 uygulama geliştirme platformuna 10 milyon dolar yatırım yaptı.

İfade özgürlüğü olmadan finansal özgürlüğün bireysel egemenlik yaratamayacağını belirten Holepunch CSO’su Paolo Ardoino, “Tether ve Bitfinex’in blok zinciri alanında insanların sorunlarına gerçek çözümler sunuyor.” dedi.

Holepunch CSO’su ayrıca Holepunch’un tüm geliştiriciler için ücretsiz olduğunu söyledi. Daha da önemlisi, Google Meet veya Aoom gibi merkezi sohbet platformlarından daha fazla gizlilik ve iletişim güvenliği sağlayacağının altını çizdi. Arduino, kullanıcılar arasındaki aramaların doğrudan bilgisayarları arasında olması nedeniyle gizlilik özelliğinin mümkün olduğunu belirtti.

Bu nedenle, uygulamanın sunucuları, kullanıcılar arasındaki iletişim hakkında herhangi bir bilgi saklamıyor. Ardoino, mahremiyetin en unutulan insan haklarından biri haline geldiğini de sözlerine ekledi.

Bizi Telegram’dan Takip Edin!Tether ve Bitfinex, P2P Görüntülü Sohbet Uygulaması; Keet yazısı ilk önce Türkiye'nin Kripto Blogu | En Güncel Kripto Para Haberleri üzerinde ortaya çıktı.

Kaynak : Kripto Blogu
 

Benzer konular

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.