Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Webrazzi Tesla, son bir ay içinde dördüncü kez işten çıkarma yapıyor

  • Konbuyu başlatan Candeğer Muradoğlu
  • Başlangıç tarihi
İçerik! Webrazzi'den alıntılanmıştır. Webrazzi internet girişimleri, sosyal medya, dijital pazarlama ve mobil konularına odaklı popüler teknoloji blogudur.
C

Candeğer Muradoğlu

Misafir
Geçen haftalarda elektrikli araba üreticisi Tesla'nın Supercharger ekibinin büyük bir kısmını işten çıkardığını sizlere aktarmıştık. İşten çıkarmalar, şirket içinde dalgalanmalara yol açtı. Önceki haftalarda, Musk'ın Supercharger'ları yöneten Rebecca Tinucci'ye yönelik tepkisi sonucunda, Tinucci ve ekibi işten çıkarıldı. Ayrıca, Tesla'nın yeni araç geliştirme ekibi de dağıtıldı.

Son bir ay içinde yaşanan yeni işten çıkarma haberleriyle birlikte Tesla, tekrar gündeme geldi. Şirketin son işten çıkarmaları, mühendislerden insan kaynaklarına ve hizmet danışmanlarına kadar geniş bir kesimi etkiledi. Bu gelişmelerin ardından eski çalışanlar, işlerini kaybettiklerini LinkedIn gibi platformlarda duyurdular.

Tesla'nın bu adımı, şirketin son dönemdeki kârlılık düşüşüyle örtüşüyor. Son finansal raporda, beklenenden daha düşük bir kâr açıklandığı ve satılamayan araç stoğuyla karşı karşıya kalındığı belirtilmişti. CEO Elon Musk, Tesla'nın 140 bin kişilik küresel personelinin yüzde 10'undan fazlasını işten çıkaracağını açıklamıştı.

Tesla'nın son dönemdeki bu adımları, şirketin mevcut zorluklarına nasıl bir yanıt vereceğine dair büyük bir merak uyandırıyor. İşten çıkarmaların, şirketin kârlılık düşüşü ve satılamayan araç stoğu gibi finansal zorluklarla bağlantılı olduğu açıkça görülüyor. Ancak, bu adımların Tesla'nın uzun vadeli stratejisini ve rekabet gücünü nasıl etkileyeceği henüz belirsizliğini koruyor. Şirketin bu zorlu dönemde nasıl bir yol izleyeceğini ve nasıl bir iyileştirme planı geliştireceğini görmek için gelecek dönemler büyük önem taşıyor.

Kaynak : Webrazzi
 

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.