Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Steven Mnuchin, Sabit Koinlerin Rezervleri Şeffaf Olmalı!

  • Konbuyu başlatan elif tanriverdi
  • Başlangıç tarihi
  • Etiketler
    coin
E

elif tanriverdi

Misafir
Amerika’nın eski hazine bakanı Steven Mnuchin; kripto para piyasasındaki sabit koinlerin şeffaf yönetilmesi ve regüle edilmesi gerektiğini belirtti.
Perşembe günü Bloomberg Invest Global etkinliğinde konuşan Mnuchin; “Dolar ile desteklenen sabit koin, dolar ile gerçekten desteklendiğinden emin olunması lazım.” dedi.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) Başkanı Gary Gensler’in konuşmasına atıfta bulunan Mnuchin; sabit koin rezervlerinin bankalarda, şeffaf bir şekilde tutulması gerektiğini söyledi. İnsanların sahip oldukları sabit koinlerin istediğinde bozdurabilmelerinin önemli olduğunu söyledi.Gary Gensler, sabit koinleri poker çiplerine benzetmişti. Eski hazine bakanı ise; “İnsanların Bitcoin ve diğer kriptolarla alım-satım yapmasında bir sorun görmüyorum.” demişti. Ayrıca bu işlemlerin tamamen şeffaf ve yasal bir şekilde yapılması gerektiğini düşünüyor.

Hazine Bakanlığındaki görevinden ayrıldıktan sonra Liberty Strategic Capital adlı yatırım şirketi kuran Mnuchin; siber güvenlik, ödeme teknolojileri, blockchain teknolojisi gibi alanlarla ilgilendiklerini söyledi.

Bizi Telegram’dan Takip Edin!Steven Mnuchin, Sabit Koinlerin Rezervleri Şeffaf Olmalı! yazısı ilk önce Kripto Blogu üzerinde ortaya çıktı.

Kaynak : Kripto Blogu
 

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.