Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Webrazzi Siber güvenlik tehditlerini tespit eden Obsidian Security, 90 milyon dolar yatırım aldı

  • Konbuyu başlatan Arden Papuççiyan
  • Başlangıç tarihi
İçerik! Webrazzi'den alıntılanmıştır. Webrazzi internet girişimleri, sosyal medya, dijital pazarlama ve mobil konularına odaklı popüler teknoloji blogudur.
A

Arden Papuççiyan

Misafir
Siber güvenliğe odaklanan DoControl'un Insight Partners liderliğinde 30 milyon dolar yatırım aldığını gün içinde sizlere aktarmıştık. Odağına siber güvenliği alan bir başka girişim olan Obsidian Security, yeni bir yatırım aldığını duyurdu.

Obsidian Security tarafından aktarılan bilgilere göre girişim, C serisi yatırım turunda 90 milyon dolar yatırım aldı. Obsidian Security'nin 90 milyon dolarlık yatırım turu, Menlo Ventures liderliğinde gerçekleşti.

Yatırım turuna, Menlo Ventures'ın haricinde ise IVP, Greylock, Norwest Venture Partners, Wing ve GV de katıldı. 90 milyon dolarlık C serisi yatırım turu ile birlikte Obsidian Security'nin bugüne kadar aldığı toplam yatırım ise 120 milyon dolara ulaştı.

Obsidian Security'nin değerlemesi ile ilgili herhangi bir bilgi paylaşılmadığını da ekleyelim. 2017 yılında Ben Johnson, Glenn Chisholm ve Matt Wolff tarafından Kaliforniya'da kurulan Obsidian Security, SaaS kaynaklı güvenlik risklerini azaltmak isteyen işletmeler çözümler sunuyor.

Obsidian Security'nin platformunun sunduğu özellikler arasında bir hesabın ele geçirilip geçirilmediğini tespit etmek, SaaS içinde tehdit oluşturabilecek faaliyetlerin belirlenebilmesi ve sorun oluşturabilecek yapı kaymalarının tespit edilmesi yer alıyor.

80 kişilik bir ekibe sahip olan Obsidian Security, aldığı 90 milyon dolarlık yeni yatırım ile birlikte yıl sonuna kadar ekibini 120 - 140 kişiye çıkarmayı hedefliyor. Salesforce, Workday, Microsoft 365, ServiceNow, Google Workspace ve GitHub gibi platformlar ile entegre bir şekilde çalışabilen Obsidian Security'nin 100'e yakın müşteriye sahip olduğunu da paylaşalım.

Kaynak : Webrazzi
 

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.