Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Shiba Inu Ekibi’nden CoinMarketCap’e Tepki

  • Konbuyu başlatan Aylin Canel
  • Başlangıç tarihi
A

Aylin Canel

Misafir
Shiba Inu Ekibi-nden CoinMarketCap-e Tepki

Geçtiğimiz hafta meme coin SHIB ekibi, CoinMarketCap hakkında bazı iddialarda bulundu. CoinMarketCap’in cevabı ise gecikmedi.

Shiba Inu ekibi 14 Ocak’ta Twitter üzerinden takipçilerine CoinMarketCap hakkında önemli bir uyarıda bulundu. Paylaştıkları gönderide, CoinMarketCap’in platformlarında bilerek SHIB’e ait üç farklı sahte adresi listelediklerini açıkladılar.

Shiba Inu tarafından paylaşılan tweet’te şu uyarılar yer alıyor;

“Binance Smart Chain, Solana ve Terra’da yer alan üç farklı adres güvenli değil ve kullanılmamalı. Bu adreslerden SHIB satın alınmaması gerekiyor. Çünkü alındığı takdirde geri dönülemez şekilde varlıklar kaybedilebilir.”

Ayrıca CoinMarketCap’e ulaşmaya çalıştıklarını ancak cevap alamadıklarını eklediler. Shiba Inu ekibi CoinMarketCap’in bilinçli bir şekilde fake adresleri platformlarında listelemeye devam ettiklerini düşünüyorlar.

CoinMarketCap’ten beklenen cevap ise hemen geldi. Twitter üzerinden yanıt vererek durum yatırımcılara açıklandı. Paylaştıkları Tweet’te; söz konusu adreslerin platform üzerinde listelendiğini doğruladılar. Ancak bu adreslerin ’wormhole’ denilen adresler olduğunu, herhangi bir sahte veya kötü amaçlı adres olmadıklarını da eklediler.

Wormhole adresler, ağlar arası tokenlerin taşınmasını sağlayan akıllı konrtat adreslerdir. Amaçları kullanıcı deneyimlerini kolaylaştırmak, zincirler arası işlemlerin yapılabilmesini sağlamaktır.
CoinMarketCap ekibi, paylaşımları üzerinden Shiba Inu’ya böyle durumları twitterdan yazmak yerine kendi resmi kanalları aracılığıyla ulaşabileceklerini ifade etti.

Bizi Telegram’dan Takip Edin!Shiba Inu Ekibi’nden CoinMarketCap’e Tepki yazısı ilk önce Türkiye'nin Kripto Blogu | En Güncel Kripto Para Haberleri üzerinde ortaya çıktı.

Kaynak : Kripto Blogu
 

Benzer konular

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.