Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

SEC, Fidelty’nin Başvurusunu Onaylamadı

  • Konbuyu başlatan Aylin Canel
  • Başlangıç tarihi
A

Aylin Canel

Misafir
SEC, Fidelty-nin Başvurusunu Onaylamadı

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), varlık yöneticisi Fidelty’nin spot Bitcoin EFT başvurusunu reddetti.

Fidelty’nin Wise Origin Bitcoin Trust spot borsa yatırım fonu (EFT) uygulaması SEC tarafından onaylanmadı. ETF’i reddetme nedeni olarak dolandırıcılık, manipülatif eylem ve uygulamaları önlemeyi amaçlamadığını belirtti.

SEC açıklamasında Fidelity’nin Gboe BZX borsası başvurusu; dolandırıcılığı nasıl önleyeceğine dair yeterli delil sağlamadığını da ekledi.

Fidelity yatırımları iletişim direktörü ise SEC’in kararını şu sözleriyle yorumladı;

“SEC’in bugünkü onaylamama emriyle sonuçlanan müzakerelerinin sonucuyla hayal kırıklığına uğradık. Ancak fiziksel bir Bitcoin borsasında işlem gören ürün için piyasanın hazır olduğuna inancımız var. SEC ile devam eden yapıcı bir diyaloğu dört gözle bekliyoruz.”

SEC şu ana kadar spot Bitcoin EFT’lerini henüz onaylamadı. Ancak Ekim 2021’de Bitcoin türevleri ile bağlantılı yatırım araçlarına ilk kez ışık yakmıştı.

Konu ile ilgili birçok analist, SEC’in spot Bitcoin EFT’lerini yakın bir tarihte onaylamayacağını düşünüyor. Düzenleyici kurumun; NYIDG’nin spot Bitcoin EFT’si ve varlık yöneticisi Stone Ridge Holdings Group’un Bitcoin EFT’si ile ilgili kararını 16 Mart’ta açıklaması bekleniyor.

Fidelty, spot Bitcoin EFT başvurusunun reddinin ardından bu kez de Metaverse EFT başvurusu yaptı. Şirket Metaverse altyapısına ve daha geniş kripto varlık endüstrisine dahil olan şirketlere yatırım yapacak EFT’leri başlatmak istediğini belirtti.
Şirketin EFT içeriğinde ise; kripto paralar, blockchain teknolojisi ve dijital ödeme işlemleri ile ilgili faaliyetlerde bulunan küresel şirketlerin performansını temsil etmek olacağı ifade edildi.

Bizi Telegram’dan Takip Edin!SEC, Fidelty’nin Başvurusunu Onaylamadı yazısı ilk önce Türkiye'nin Kripto Blogu | En Güncel Kripto Para Haberleri üzerinde ortaya çıktı.

Kaynak : Kripto Blogu
 

Benzer konular

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.