Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Rusya’dan Önemli Kripto Adımı: Yasa Tasarısı Resmen Sunuldu

  • Konbuyu başlatan Aylin Canel
  • Başlangıç tarihi
A

Aylin Canel

Misafir
Rusya-dan Önemli Kripto Adımı: Yasa Tasarısı Resmen Sunuldu

Kripto Para konusu Rusya’da uzun süredir tartışma konusuydu. Merkez bankası ile maliye bakanlığını birbirine düşüren bu konuda önemli bir adım atıldı. Maliye bakanlığı hükümete, kripto paralarla ilgili regülasyon yasa tasarısını sundu. Dijital varlıklar tasarıyla birlikte yalnızca yatırım aracı olarak kullanılabilecek.

Rusya’da kripto paralar merkez bankası tarafından yasaklanmak isteniyordu. Ancak devlet başkanı Putin ve eski devlet başkanı Medvedev gibi politikacılar bu duruma karşı çıkıyordu. Maliye bakanlığı bu soruna bir çözüm bularak, regülasyon paketini hükümete gönderdi.

Rusya’nın resmi haber ajansı Tass’tan alınan bilgiye göre; maliye bakanlığının hükümete gönderdiği yasa taslağında kripto paralar, yatırım aracı olarak kabul ediliyor. Tasarıda kripto paraların Rusya sınırları içerisinde ödemelerde kullanılamayacağı da belirtilmekte. Rusya’da şu anda kripto paralarla ödeme yapmak yasak.

Maliye bakanlığının yaptığı açıklamada şu ifadeler yer almaktadır;

“Rusya Maliye Bakanlığı, kripto paraların regüle edilmesine ilişkin yasa tasarısını 18 Şubat 2022 tarihi itibariyle Rusya Federasyonu hükümetine sunmuştur.”
Tasarıda dijital paraların ülke içindeki sirkülasyonunda sorumlu olan borsalar için de bir kayıt sistemi oluşturulacağı da yer alıyor. Borsa müşterileri de yaptıkları kripto para yatırımlarının fazlalığı ve azlığına göre gruplara ayrılacak.

Bizi Telegram’dan Takip Edin!Rusya’dan Önemli Kripto Adımı: Yasa Tasarısı Resmen Sunuldu yazısı ilk önce Türkiye'nin Kripto Blogu | En Güncel Kripto Para Haberleri üzerinde ortaya çıktı.

Kaynak : Kripto Blogu
 

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.