Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Peter Schiff’e El Salvador Başkanı Naim Bukele’den Bitcoin Cevabı!

  • Konbuyu başlatan elif tanriverdi
  • Başlangıç tarihi
E

elif tanriverdi

Misafir
Bitcoin eleştirmeni Peter Schiff, Twitter’dan El Salvador başkanı Nayib Bukele’nin Bitcoin alım politikasını eleştirdi. Schiff, “Daha ne kadar vergi mükellefinin parasını boşa harcayacaksınız?” dedi.
Peter Shiff, her zaman Bitcoin’e karşı çıkmasına ve sürekli olarak altının daha iyi bir yatırım aracı olduğunu belirtmekte. Schiff, geçtiğimiz yıllarda Bitcoin ve Ethereum aldığını ama cüzdanın şifrelerini kaybettiğini açıklamıştı. Şimdi ise El Salvador başkanı Nayib Bukele’ye Twitter üzerinden saldırdı.

Cumartesi sabahı Bitcoin’de yaşanan büyük düşüşün ardından; El Salvador başkanı Nayib Bukele, 150 BTC daha aldıklarını açıkladı. Altın savunucusu Peter Schiff Bukele’ye, El Salvador halkının paralarını boşa harcadığı gerekçesiyle şu şekilde tepki gösterdi; “Daha fazla düşüş gelecek. Vergi mükelleflerinin paralarını daha ne kadar boşa harcamayı düşünüyorsunuz?”Bukele, geçtiğimiz günlerde El Salvador’da, Bitcoin şehri kuracağını ve bunun için Bitcoin tahvilleri çıkaracaklarını açıkladı. Politikasından hiçbir türlü taviz vermeyen başkan Bukele’nin Schiff’in eleştirilerine karşı çok geçmeden cevap verdi. Başkan yaptıkları son alımdan 24 saat geçmemesine rağmen kârda olduklarını şu sözlerle ifade etti; “Hiçbir vergi mükellefinin parasını boşa harcamayacağız. Son yaptığımız alımlarda 24 saatten kısa sürede kâra geçtik bile. Biliyor musun ‘boomer’, rezervlerimizde 44 bin 106 ons altın da var. 79 milyon dolar değerinde ve geçen seneden bu yana %0.37 düşüş yaşadı. Eğer o altınları satıp bir sene önce Bitcoin alsaydık, şu anda değeri 204 milyon dolar olacaktı”

Bukele’nin bu cevabına da karşılık veren Schiff, “Şimdilik kârdasınız. Bakalım bu durum ne kadar sürecek. Ayrıca geçen hafta aldığınız Bitcoin’de de zarardasınız. İnsanların parasıyla çok büyük bir bahis oynuyorsunuz. Bu durum senin ve onlar için iyi sonuçlanmayacak” dedi.

Şu anda elinde 1370 Bitcoin bulunduran El Salvador, kripto topluluğundan da destek gördü.

Bizi Telegram’dan Takip Edin!Peter Schiff’e El Salvador Başkanı Naim Bukele’den Bitcoin Cevabı! yazısı ilk önce Türkiye'nin Kripto Blogu | En Güncel Kripto Para Haberleri üzerinde ortaya çıktı.

Kaynak : Kripto Blogu
 

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.