Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Webrazzi Oyun odaklı NFT'ler için BNPL çözümü sunan Halliday, 6 milyon dolar tohum yatırım aldı

  • Konbuyu başlatan Arden Papuççiyan
  • Başlangıç tarihi
İçerik! Webrazzi'den alıntılanmıştır. Webrazzi internet girişimleri, sosyal medya, dijital pazarlama ve mobil konularına odaklı popüler teknoloji blogudur.
A

Arden Papuççiyan

Misafir
Blockchain tabanlı oyunların özellikle Play-to-Earn oyunları (Oynadıkça Kazan veya P2E) ile birlikte yükselişe geçtiğini geçtiğimiz dönemlerde sizlere aktarmıştık. Play-to-Earn oyunlarını oynayabilmek için ilk etapta NFT'ler satın almanız gerekebiliyor.

Tam da bu noktada devreye giren bir girişim olarak karşımıza çıkan Halliday, Blockchain tabanlı oyunlar oynayan kişiler için "Buy / Play now, pay later" yani şimdi satın al sonra öde çözümü sunuyor. Halliday tarafından aktarılan bilgilere göre girişim, 6 milyon dolar tohum yatırım aldı.

Halliday'in 6 milyon dolarlık tohum yatırım turu a16z crypto liderliğinde gerçekleşti. Yatırım turuna, a16z crypto'nun haricinde ise Hashed, a_capital, SV Angel, Immersion Partners, Sabrina Hahn ve başka yatırımcılar da katıldı.


Geçtiğimiz yılın Kasım ayında Akshay Malhotra ve Griffin Dunaif tarafından kurulan Halliday, kullanıcılarının oyun ve metaverse NFT'lerini satın alabilmeleri için şimdi satın al sonra öde odaklı finansal bir araç sunuyor. Oldukça basit bir çalışma mantığına sahip olan Halliday, belirli NFT pazar yerleri ile iş birliği içinde çalışıyor.

Bu pazar yerlerinde NFT'ler için Halliday ile satın al seçeneği yer alıyor. Bu seçeneği tercih eden kullanıcılar, diledikleri NFT'yi Halliday ile birlikte satın almış oluyor. İlk satın alma kısmında satın alınan NFT'lerin Halliday'e ait olduğunu da ekleyelim.

Kullanıcı ilerleyen dönemde ödemeyi tamamladığında ise NFT kullanıcılara devrediliyor. Halliday içinde geleneksel ödeme yöntemlerinin haricinde kripto paralar ile ödeme seçeneği de yer alıyor. Son olarak Halliday'in kullanıcılara ücretsiz olarak sunulduğunu da paylaşalım.

Kaynak : Webrazzi
 

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.