Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Webrazzi Otoparklar için ödeme altyapısı sunan Metropolis, 167 milyon dolar yatırım aldı

  • Konbuyu başlatan Arden Papuççiyan
  • Başlangıç tarihi
İçerik! Webrazzi'den alıntılanmıştır. Webrazzi internet girişimleri, sosyal medya, dijital pazarlama ve mobil konularına odaklı popüler teknoloji blogudur.
A

Arden Papuççiyan

Misafir
Teknoloji dünyasının geleceği olarak görülen yapay zeka farklı alanlarda karşımıza çıkmaya devam ediyor. Yapay zeka ile otopark alanları için ödeme altyapısı sunan bir girişim olarak hizmet veren Metropolis, yeni bir yatırım aldığını duyurdu.

Metropolis tarafından aktarılan bilgilere göre girişim, B serisi yatırım turunda 167 milyon dolar yatırım aldı. 167 milyon dolarlık B serisi yatırım turu, 3L Capital ve Assembly Ventures'ın ortak liderliği ile birlikte gerçekleşti. Yatırım turuna, 3L Capital ve Assembly Ventures'ın haricinde ise Dragoneer, Eldridge Industries, Silver Lake Waterman, UP Partners ve Dan Doctoroff katıldı.


Alınan 167 milyon dolarlık yeni yatırım ile birlikte Metropolis girişiminin bugüne kadar aldığı toplam yatırım ise 228 milyon dolara ulaştı. Hatırlatmak gerekirse Metropolis en son 2021 yılının Ocak ayında 41 milyon dolarlık yatırım almıştı.

2017 yılında Alexander Israel, Courtney Fukuda, Peter Fisher ve Travis Kell tarafından Los Angeles'ta kurulan Metropolis, otoparklar için dijitalleşme fırsatı sunuyor. Otoparklar için ödeme altyapısı sunan Metropolis, 600'den fazla otopark noktasında aktif olarak kullanılıyor. 1,8 milyonun üzerinde kullanıcıya da sahip olan Metropolis, şu an için 60 şehirde hizmet sunuyor.

Mobil uygulaması ile birlikte kullanılabilen Metropolis, kullanıcılarının otopark deneyimini değerlendirmelerine ve ödeyecekleri ücretleri gerçek zamanlı olarak görebilmelerine de olanak sağlıyor. Aldığı yatırımı ekibini büyütmek için harcayacak olan Metropolis, 2 bin kişilik ekibini yıl sonunda 2 bin 500'e çıkaracak.

Kaynak : Webrazzi
 

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.