Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Webrazzi Orman restorasyonuna odaklanan Vibrant Planet, 17 milyon dolar tohum yatırım aldı

  • Konbuyu başlatan Arden Papuççiyan
  • Başlangıç tarihi
İçerik! Webrazzi'den alıntılanmıştır. Webrazzi internet girişimleri, sosyal medya, dijital pazarlama ve mobil konularına odaklı popüler teknoloji blogudur.
A

Arden Papuççiyan

Misafir
Özellikle geçtiğimiz yıl sıkça karşımıza çıkan orman yangınları, hem ülkemiz hem de tüm dünya için büyük bir problem teşkil ediyor. Orman yangınlarının verdiği hasarı azaltmak ve orman restorasyonunu hızlandırmak için yola çıkan Vibrant Planet, yeni bir yatırım aldığını duyurdu.

Vibrant Planet tarafından aktarılan bilgilere göre girişim, tohum yatırım turunda 17 milyon dolar yatırım aldı. Vibrant Planet'ın 17 milyon dolarlık yatırım turu, Ecosystem Integrity Fund ve The Jeremy and Hannelore Grantham Environmental Trust'ın ortak liderliği ile birlikte gerçekleşti.

Yatırım turuna, Ecosystem Integrity Fund ve The Jeremy and Hannelore Grantham Environmental Trust haricinde ise Valia Ventures, Earthshot Ventures, Elemental Excelerator, Cisco Foundation, Day One Ventures ve Halogen Ventures katıldı.

Alınan 17 milyon dolarlık yatırım ile birlikte Vibrant Planet girişiminin bugüne kadar aldığı toplam yatırımın 32,8 milyon dolar ulaştığını da ekleyelim. 2020 yılında Allison Wolff, Guy Bayes, Neil Hunt ve Scott Conway tarafından ABD'de kurulan Vibrant Planet, orman restorasyonunun planlamasını ve izlemesini sağlayan bulut tabanlı bir teknoloji platformu olarak hizmet sunuyor.

Temelinde orman restorasyonu için bir işletim sistemi gibi çalışan Vibrant Planet, sunduğu arazi yönetimi aracı ile süreçleri kolaylaştırmayı hedefliyor. Vibrant Planet tarafından aktarılan bilgilere göre alınan 17 milyon dolarlık tohum yatırım, ekibin büyütülmesinin yanı sıra girişimin ABD ve Avrupa'da büyümesi ve yeni pazarlara açılması için de kullanılacak.

Kaynak : Webrazzi
 

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.