Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Webrazzi OpenAI kurucuları Sam Altman ve Greg Brockman, Microsoft'a katılıyor

  • Konbuyu başlatan Arden Papuççiyan
  • Başlangıç tarihi
İçerik! Webrazzi'den alıntılanmıştır. Webrazzi internet girişimleri, sosyal medya, dijital pazarlama ve mobil konularına odaklı popüler teknoloji blogudur.
A

Arden Papuççiyan

Misafir
Yapay zeka sektörünün en önemli isimleri arasında yer alan Sam Altman'ın OpenAI CEO'luğundan kovulduğunu geçtiğimiz günlerde sizlere aktarmıştık. Tüm teknoloji dünyası son 72 saattir sadece Sam Altman'ın OpenAI CEO'luğundan kovulmasını konuşuyor. Sam Altman kovulması ile başlayan sürecin tüm detaylarını gün içinde sizlerle paylaşmıştık.

Sam Altman'ın kovulması şirket çalışanları tarafından da büyük bir tepki ile karşılandı. Bazı OpenAI çalışanları sosyal medya üzerinden eski CEO'ya açık desteklerini dile getirdiler ve Altman'ın "OpenAI ekibini çok seviyorum" paylaşımını kalp emojileri ile paylaştılar.

OpenAI kurucu ortağı ve başkanı Greg Brockman da Sam Altman'ın kovulmasından sonra kendi kararı ile şirketten ayrıldığını duyurdu. Gelen tepkilerin ardından Sam Altman'ın tekrardan CEO olarak göreve gelebileceği konuşulsa da bugün OpenAI'ın yeni CEO'sunun Twitch'in eski CEO'su Emmett Shear olduğu paylaşıldı. Bu gelişme ile birlikte Sam Altman için OpenAI defteri de kapanmış oldu.

OpenAI'ın en büyük yatırımcıları arasında bulunan Microsoft'un CEO'su Satya Nadella, X üzerinden Sam Altman ve Greg Brockman ile ilgili önemli bir açıklama yaptı. Nadella tarafından aktarılan bilgilere göre OpenAI'ın kurucuları Sam Altman ve Greg Brockman, Microsoft'a katılıyor.

We remain committed to our partnership with OpenAI and have confidence in our product roadmap, our ability to continue to innovate with everything we announced at Microsoft Ignite, and in continuing to support our customers and partners. We look forward to getting to know Emmett…

— Satya Nadella (@satyanadella) November 20, 2023Satya Nadella, Sam Altman ve Greg Brockman'ın Microsoft'un yeni gelişmiş yapay zeka araştırma ekibine katılacağını duyurdu. Nadella, Sam Altman ve Greg Brockman'ın başarıları için gereken kaynakları onlara sağlamak üzere hızla hareket edeceklerini aktardı.

the mission continues https://t.co/d1pHiFxcSe

— Sam Altman (@sama) November 20, 2023Sam Altman ise Satya Nadella paylaşımını alıntılayarak "Görev devam ediyor." açıklamasında bulundu. Sam Altman ve Greg Brockman'ın OpenAI'dan ayrılmalarının ardından yeni bir şirket kurabilecekleri de konuşuluyordu. Tekrar bir şirket kurmayı tercih etmeyen Sam Altman ve Greg Brockman, yeni projelerini Microsoft bünyesinde hayata geçirecekler. Sam Altman ve Greg Brockman'ın Microsoft'ta neler yapacaklarını ise zaman gösterecek.

Kaynak : Webrazzi
 

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.