Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Kripto Nükleer Enerji İle Çalışacak İlk Bitcoin Madencilik Tesisi Faaliyete Geçiyor

  • Konbuyu başlatan Batuhan Dursun
  • Başlangıç tarihi
DİKKAT ! Kripto para piyasası kontrol veya tahmin edilebilir değildir. Anlık değişimler ile kazanç elde edebileceğiniz gibi, ciddi mali zararlar ile karşılaşabilirsiniz. Aşağıdaki içerik konuyu başlatanın sorumluluğunda ve bilgilendirme amaçlıdır. Ticari tavsiye değildir.!
B

Batuhan Dursun

Misafir
indir.jpg

Öncelikle Kripto para madenciliğinin en gelişmiş olduğu ülkelerin başında gelen ABD’de nükleer enerji ile çalışacak olan ilk tesis hazır hale geldi. Pensilvanya’da inşa edilen tesis hem Bitcoin madencilerine hem de bulut hizmet sağlayıcılarına öncü olacak.​


Günümüzde bazı madencilik şirketlerinin iflasın eşiğine gelmelerine rağmen, kripto para madenciliği endüstrisi ciddi şekilde büyümeye devam ediyor. 2021 yılındaki Çin yasaklarının ardından madenciliğin büyük bir endüstri haline geldiği ABD’de, sıfır karbon politikası kapsamında son zamanlarda nükleer enerjiyle çalışan ilk madencilik tesisi büyük ses getirdi.

İlklere imza atacak…


Enerji şirketi Talan Energy’nin iştiraki olan Cumulus Data firması tarafından yapılan madencilik faaliyeti yapılacak. Yaklaşık 300 bin metrekarelik alana yapılan tesis, Pensilvanya’daki Susquehanna nükleer santraline direkt bağlı olacak. Bu madencilik tesisi böylece ABD’de türünün ilk örneği olacak.

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Talan Energy ve Cumulus Data CEO’su Alex Hernandez, nükleer enerjinin sıfır-karbon özelliğine ve ucuz oluşuna dikkat çekti ve “İlk faaliyetlerimize bu yıl içinde başlamayı planlıyoruz. Ucuz, temiz ve güvenilir elektrik üçlemesini müşterilerimize sağlıyoruz” dedi.

Öte yandan bu tesise ilave olarak şirket iki büyük madencilik tesisi daha yapacak ve onları da yine aynı nükleer santral bünyesinde toplayacak.

Son olarak haberlerimizi Web sitemizden, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

<strong>Nükleer Enerji İle Çalışacak İlk Bitcoin Madencilik Tesisi Faaliyete Geçiyor</strong> yazısı ilk önce Türkiye'nin Kripto Blogu | En Güncel Kripto Para Haberleri üzerinde ortaya çıktı.

Kaynak : Kripto Blogu
 

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.