Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

NFT Koleksiyoneri 2.2 Milyon Dolarlık NFT Çaldırdı!

• Konbuyu başlatan elif tanriverdi
  • Başlangıç tarihi
E

elif tanriverdi

Misafir
NFT Koleksiyoneri 2.2 Milyon Dolarlık NFT Çaldırdı

Merkezsiz finansta yaşanan hack olayları, NFT endüstrisinde de yaşanmaya başladı. NFT koleksiyonu bulunan Todd Kramer; Bored Ape Yach Club (BAYC) NFT’lerini hacker’lara çaldırdığını açıkladı.

OpenSea platformunun, 2.2 milyon değerdeki çalınan varlıkları dondurduğu iddia edildi. Kramer ise “Bu hayatımın en kötü gecesi” şeklinde açıklama yaptı. Son zamanlarda çok talep gören NFT eser koleksiyonu; Bored Ape Yacht Club (BAYC) ürünleri şimdilerde hack olaylarıyla ilgili konuşuluyor. Geçtiğimiz günlerde ABD’li rapçi Eminem’in de bir ürüne sahip olması fiyatları rekor seviyeye ulaştırdı. BAYC NFT’lerinden satın alan koleksiyoncu Todd Kramer; 2.2 milyon dolarlık 15 NFT’sinin çalındığını açıkladı.

Kramer’in sosyal medya hesabından verdiği bilgiye göre; tuzaklı bir linke tıklaması sonucu hacker’ların sıcak cüzdanına sızdığını belirtti. Kramer’in sahip olduğu 8 BAYC ve 7 tane de MAYC (Mutan Ape Yacht Club) NFT’si hacker’ların eline geçti. Eserlerin toplam değerinin yaklaşık 2.2 milyon dolar olduğu aktarılırken, Kramer attığı tweet’le NFT topluluklarından ve en büyük NFT platformu OpenSea’den yardım istedi ve “Hack’lendim. Tüm ape’lerim gitti. Az önce satıldılar. Lütfen yardım edin” dedi. Kramer daha sonra bu tweet’i sildi.

Kramer’in açıklamalarından sonra Twitter’daki NFT toplulukları; bu olayın nasıl meydana gelebileceği konusunda tepki gösterdiler. Birçok kişi bu konuda Kramer’e yardım etti. NFT’leri çalınan koleksiyoncu, “Hayatımın en kötü gecesinde bana yardım edenlere teşekkür ederim” şeklinde açıklama yaptı. OpenSea’nin çalınan eserleri dondurduğu iddia edilirken, platform bu konuyla ilgili bir açıklama yapmadı. Fakat Kramer’in attığı tweet’lerde sürekli platforma teşekkür etmesi dikkat çekti. Çalınan NFT’lerden iki tanesi Kramer’e geri gönderildi.

Kaynak : Kripto Blogu

Moderatör tarafında düzenlendi: