Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Kripto NFT için 1.6 Milyon Dolar Neden Ödendi?

  • Konbuyu başlatan Batuhan Dursun
  • Başlangıç tarihi
DİKKAT ! Kripto para piyasası kontrol veya tahmin edilebilir değildir. Anlık değişimler ile kazanç elde edebileceğiniz gibi, ciddi mali zararlar ile karşılaşabilirsiniz. Aşağıdaki içerik konuyu başlatanın sorumluluğunda ve bilgilendirme amaçlıdır. Ticari tavsiye değildir.!
B

Batuhan Dursun

Misafir
NFT için 1.6 Milyon Dolar Neden Ödendi

Normal şartlarda taban fiyatı bin doları aşmayan CrypToadz NFT’lerinden bir tanesi için 1055 WETH ödenmesi (yaklaşık 1.6 milyon dolar) kripto dünyasının en çok gündem olan konularından biri oldu. Bahsi geçen işlem OpenSea platformu üzerinden gerçekleştirilirken, uzmanlar göre bu durumun bir tuşlama hatası veya para aklama olabileceğini belirtiyor.​


Özellikle 2021 yılında çılgınlık seviyesinde ilgi gören NFT’ ler ayı sezonunun gelmesiyle birlikte büyük bir çalkantı yaşadılar. Milyon dolarlara satılan Bored Ape Yacht Club’lardan futbolcu kartlarına, hatta Formula 1 pistlerine kadar birçok NFT eski itibarını görmüyor.

41.500 dolarlık da işlem ücreti


Yakın zaman içersinde yapılan bir işlem şüpheleri de beraberinde getirdi. CrypToadz NFT’lerinden bir tanesi tam 1.6 milyon dolara satın alındı. En popüler NFT pazar yerlerinden biri olan OpenSea üzerinden yapılan alım için ayrıca 41.500 dolarlık da işlem ücreti ödendi.
Bu yazımız ilginizi çekebilir: Ripple Yöneticisi, Şirketten mi Ayrıldı?

Üstelik NFT sadece iki hafta kadar önce 0.95 ETH’ye (ort. 1600 dolar) satın alınmıştı. Bu alımdan 15 gün sonra ise değerinin çok üstünde satılmış oldu.

Özel Bir Değeri Yok


Alınan NFT’nin ender sayılan koleksiyon ya da eserler içerisinde bulunmaması da işlemi daha da ilginç hale getiriyor. Bildiğimiz üzere CrypToadz koleksiyonu NFT zirvesinin yaşandığı 2021 yılında çıkarılmış ve ilk 10 günde yaklaşık 12 bin Ether’lik işlem hacmine ulaşmıştı.

Kripto dünyasını yakından takip etmek ve en güncel haberleri öğrenmek için bizi tüm sosyal medya Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Kripto Bloğu kanalımızdan takip edebilirsiniz.

NFT için 1.6 Milyon Dolar Neden Ödendi? yazısı ilk önce Kripto Bloğu üzerinde ortaya çıktı.

Kaynak : Kripto Blogu
 

Benzer konular

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.