Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Webrazzi Netflix'in yeni özelliği ile bağlantılı cihazları hesaplardan direkt çıkarmak mümkün hale geldi

• Konbuyu başlatan Gözde Ulukan
  • Başlangıç tarihi
İçerik! Webrazzi'den alıntılanmıştır. Webrazzi internet girişimleri, sosyal medya, dijital pazarlama ve mobil konularına odaklı popüler teknoloji blogudur.
G

Gözde Ulukan

Misafir
Netflix, her ne kadar hesapların ortak olarak kullanılmasını istemese ve buna yönelik adımlar atsa da hâlâ birçok kişi aynı hesabı paylaşmaya devam ediyor. Hesabınıza erişimi olan, ancak artık görüşmediğiniz kişileri hesaptan çıkarmak için bugüne kadar yapılabilecek tek şey ise şifre değiştirmekti. Ancak Netflix'in yeni Manage Access and Devices (erişim izinlerini ve cihazları yönet) özelliği ile artık şifre değiştirmeye gerek kalmayan cihazları ve kişileri hesaptan çıkarmak mümkün hale getirildi.

Öncelikle bu özelliğin sadece kişiler odaklı düşünülmemesi gerekiyor. Yani diyelim ki geçici olarak bir otelde konakladınız ve o otelin televizyonundan Netflix hesabınıza giriş yaptınız. Fakat yoğunluktan hesabınızdan çıkış yapmayı unuttunuz ve bir anda bunu hatırladınız. İşte, yeni özellikle çıkış yapmayı unuttuğunuz cihazlardan kurtulmak için şifre değiştirmek yerine hesabınıza bağlantılı cihazları tek tuşla devre dışı bırakabileceksiniz.

Yeni özellik nasıl kullanılır?​

Yeni özellik an itibarıyla tüm hesaplar için aktif. Özelliği kullanmak için hesabınıza giriş yapıp akabinde hesap ayarlarını açmanız gerekiyor. Ayarlar kısmında "Güvenlik ve Gizlilik" sekmesinin altında, ilk sırada "Erişim izinlerini ve cihazlarını yönet" başlığını göreceksiniz. Bu sekmeye tıkladığınızda da hesabınızın hangi cihazlarda kullanıldığını, bu cihazlardan en son ne zaman içerik izlendiğini, hangi profilin hangi cihazdan bağlandığını ise görebileceksiniz. Bir cihazı devre dışı bırakmak istediğinizde tek yapmanız gereken ise "oturumu kapat" seçeneğini işaretlemek. Bundan sonra herhangi bir işlem yapmanıza gerek kalmıyor.

Şifre kayıtlıysa cihaz bağlantısı kesilse bile yeniden giriş yapılıyor​

Fakat halihazırda şifremin kayıtlı olduğu bir yerden çıkış yaptığımda sistemin beni unutmadığını sadece hesaptan çıkıldığını görüyorum ve şifrem tarayıcıda kayıtlı olduğu için anında yeniden giriş yapabiliyorum. Kişilerin bu gibi durumları da göz önünde bulundurması gerek. Sanıyorum akıllı televizyonlarda durum biraz daha farklı oluyor, zira televizyonlar genellikle yeniden şifre girilmesini istiyor. Ancak telefon ve web sürümlerinde istediğiniz cihazı hesaptan attığınız halde hesaba yeniden girilmesi ihtimali olabilir.

Sonuç olarak Netflix'in yeni özelliği oldukça kullanışlı ama siz de benim gibi fazla pimpirikli biriyseniz her halükarda şifre değiştirmek zorunda kalacaksınız. En azından şimdilik.

Kaynak : Webrazzi

Reklam

AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.