Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Webrazzi Netflix Türkiye'den 4 ay içinde ikinci zam: En pahalı abonelik seçeneği 230 TL oldu

  • Konbuyu başlatan Arden Papuççiyan
  • Başlangıç tarihi
İçerik! Webrazzi'den alıntılanmıştır. Webrazzi internet girişimleri, sosyal medya, dijital pazarlama ve mobil konularına odaklı popüler teknoloji blogudur.
A

Arden Papuççiyan

Misafir
Netflix Türkiye'nin üyelik ücretlerine zam yaptığını en son geçtiğimiz Eylül ayında sizlere aktarmıştık. Aradan sadece 4 ay geçmiş olsa da Netflix Türkiye, üyelik ücretlerine yeni bir zam daha yaptı.

Gerçekleşen yeni zam ile birlikte Netflix Türkiye'nin en uygun fiyatlı üyelik ücreti ise aylık 119,99 TL oldu. Hatırlatmak gerekirse Eylül ayında gerçekleşen zam ile birlikte Netflix'in en uygun fiyatlı planı olan Temel Plan'ın ücreti 99,99 TL olarak belirlenmişti. Kısacası Netflix, Temel Plan için 4 ay sonra yüzde 20 oranında zam uyguladı.

Aynı anda 2 cihazda Netflix'i kullanmanıza olanak sağlayan Standart Plan'ın ücreti ise yeni zam ile birlikte aylık 176,99 TL oldu. Hatırlatmak gerekirse Standart Plan'ın aylık ücreti 149,99 TL'ydi. Standart Plan'a bakıldığında da yaklaşık yüzde 18 oranında bir zam yapıldığını görüyoruz.

Aynı anda 4 cihazdan ve Ultra HD kalitesinde Netflix içeriklerini izlemenize olanak sağlayan Özel Plan ise platformun en pahalı abonelik seçeneği olarak ön plana çıkıyor. Geçtiğimiz Eylül ayında gerçekleşen zam sonrasında aylık 199,99 TL'den kullanıma sunulan Özel Plan, yeni gelen zam ile birlikte aylık 229,99 TL oldu. Özel Plan için yüzde 15 oranında bir zam uygulanmış durumda.

Söz konusu zamların platforma yeni üye olacak kullanıcılar için geçerli olacağını, mevcut üyeler için ise ücret değişikliklerinin aşamalı bir şekilde uygulanacağını da ekleyelim.

Kaynak : Webrazzi
 

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.