Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Webrazzi NEAR Foundation, 100 milyon dolarlık yeni Web3 fonunu duyurdu

  • Konbuyu başlatan Tuğçe İçözü
  • Başlangıç tarihi
İçerik! Webrazzi'den alıntılanmıştır. Webrazzi internet girişimleri, sosyal medya, dijital pazarlama ve mobil konularına odaklı popüler teknoloji blogudur.
T

Tuğçe İçözü

Misafir
NEAR Protocol'ün geliştirilmesini ve yönetimi destekleyen kar amacı gütmeyen kuruluş NEAR Foundation, yeni Web3 fonu için Caerus Ventures ile iş birliği yaptı. İş birliği kapsamında ikili, 100 milyon dolarlık yatırım sermayesi ve yatırım laboratuvarını hayata geçirdi.

Web3 fonu, kültür ve eğlence sektörünün Web3 odağında yeniden tasarlanmasını sağlayacak. Bu bakımdan fon, sektörün finsansman, üretim ve dağıtım alanlarına destek olmayı planlıyor. Aynı şekilde kültür ve eğlence tüketimi, sahipliği ve gelir modelleri de mercek altına alınacak.

Bu noktada Caerus yeni kurulan bir yatırım şirketi olduğunu belirtmekte fayda var. Eğlence alanında deneyimli bir isim olan Nathan Pillai tarafından kurulan şirket, yüksek katılımlı toplulukları, üreticileri, fikri mülkiyet sahiplerini bu yeni girişimlerin merkezine yerleştiren projeleri destekleyeceğini belirtiyor. NEAR ise fonun kalbinde yer alıyor. Fonun A serisinde tohum yatırımlarına odaklancağı ifade ediliyor.

NEAR Foundation CEO'su Marieke Flament, insanların canlı spor yayınlarına müziğe, filmlere ve müziğe ilgisinin tarihsel olarak milyonlarca kişiyi yeni teknolojilere denemeye ittiğini dile getiriyor:

Erişim ve etkiye sahip içerik üreticileri, yetenekler ve franchise'lar bu büyümeye öncülük etti ve şimdi blok zincirinin geniş ölçekte benimsenmesini sağlayacak. Ancak bu sefer hem onlar hem de hayranları yaratılan değere daha fazla erişebilecek.”

Kaynak : Webrazzi
 

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.