Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Bilgi MMO - MMORPG Oyun Nedir?

İçerik bilgilendirme amaçlıdır.

Ruşen

Moderator
Yönetici

MMO - MMORPG Oyun Nedir?​

MMO (Massive Multiplayer Online), çok sayıda insanın aynı anda çevrim içi olarak oynayabildiği oyun türlerini kapsamaktadır. Bu oyunlar, yüzlerce hatta binlerce kişiyle birlikte oyun oynamanıza izin verir. Bazı türleri çevrim dışı oynanabilse de MMO’lardaki asıl amaç, oyun oynarken diğer kullanıcılarla etkileşime girebilmek ve kitlesel olarak mücadele etmektir. Bir MMO oyunu, yalnızca online çok kullanıcılı oyun değildir, aynı zamanda RPG (rol yapma oyunu) oyunlarda olduğu gibi alt türleri vardır. Bunlar; FPS, hayatta kalma ve rol yapma oyunudur. MMORPG’de binlerce kişiyle birlikte oynanan bir RPG’dir. MMORPG’ler ise çok oyunculu oyun, karakter yaratma, karakter gelişimi ve açık dünya keşfi gibi alt türlere ayrılır. Tek oyunculu oyunlar oyunu ilerletmek için diğer oyunculara ihtiyaç duymazken çoğu MMORPG, görevleri tamamlamak veya düşmanları devirmek için başkalarıyla takım kurmanızı gerektirir. Karakter yaratma oyunları; oyuncuların, bir savaşçı veya bir hırsız gibi fantezi dünyasında olmak istedikleri karakter türünü daha derinden yaşamalarına olanak tanır. Karakter gelişimi oyunun en önemli parçalarından biridir ve genellikle gücünüzü, becerilerinizi ve diğer niteliklerinizi artırmak için karakterinizin seviyesini yükseltmeniz gerekir. Bu, genellikle deneyim puanları kazanmak ve seviye atlamak için görevleri tamamlayarak veya yaratıkları öldürerek yapılır. Çoğu MMORPG'nin bir sonu yoktur, bu nedenle oyuncular oynamak istedikleri sürece ilerleyebilirler. Açık dünya keşfi oyunlarında ise; oyuncular genellikle ögeleri bulmak, diğer karakterlerle tanışmak ve görevleri tamamlamak için benzersiz bir oyun dünyasını keşfeder. Bu tür oyunlarda evren, oyuncular tarafından oynandıkça sürekli gelişir ve değişir. Bu yüzden yeni oyuncular, oyunun son haline giriş yapar.

 

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.