Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Microsoft, şubat ayında Azure fiyatlarına yüzde 68 zam yapacak

  • Konbuyu başlatan Tuğçe İçözü
  • Başlangıç tarihi
T

Tuğçe İçözü

Misafir
Bugün Twittter kullanıcıları, paylaştıkları ekran görüntüleri ile Microsoft'un şubat ayında Azure fiyatlarına yüzde 68 zam yapacağını gündeme taşıdı. Paylaşılan bilgilere göre, Microsoft bu sabah gönderdiği bir e-posta ile zam konusunda kullanıcılarını bilgilendirdi.

E-postada yer alan ifadelere göre, Microsoft, Azure.com'da Microsoft Online Services kapsamında bulunan ve TL ile ücretlendirilen kullandıkça öde abonelikleri için fiyat ayarlaması yapacak. Yeni Azure fiyatları, 1 Şubat 2022'den itibaren geçerli olacak. Şirket bu yüzde 68'lik zammın, yurt dışındaki fiyatlara uyum sağlamak için gerçekleştirileceğini belirtiyor.

Bu arada söz konusu fiyatlandırmanın Azure bulut çözümleri (CSP) için geçerli olmayacağını belirtelim. Şirket, bu kapsamda kanal ortağı olarak nitelendirdiği kurumlara yüzde 68'lik zammı yansıtmayacak. Aynı şekilde kanal ortaklıkları kapsamında hayata geçirilen işletme anlaşmaları (EA), işletme abonelik anlaşmaları (EAS), Microsoft ürün ve hizmetleri (MPSA) ya da sunucu ve bulut kayıtları (SCE) da zamdan etkilenmeyecek.

Geçtiğimiz günlerde teknoloji şirketlerinin kur dalgalanmaları neticesinde yeni fiyat politikalarını hayata geçirdiğine şahit olduk. Apple 4 hafta içinde ikinci zamma imza atarken, TL'deki dalgalanmaya ayak uydurarak bir indirim uygulaması da gerçekleştirmişti.

Özellikle bağımsız geliştiriciler ve dijital ürün sahipleri, donanım ürünleri, alan adı ve hosting hizmetleri dahil olmak üzere her geçen gün ekonomik açıdan daha farklı alanlarda yüksek fiyat politikalarıyla karşı karşıya kalmaya devam ediyor.

Kaynak : Webrazzi
 

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.