Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Webrazzi Meta'nın 3D Avatar'ları WhatsApp'a geldi

  • Konbuyu başlatan Tuğçe İçözü
  • Başlangıç tarihi
İçerik! Webrazzi'den alıntılanmıştır. Webrazzi internet girişimleri, sosyal medya, dijital pazarlama ve mobil konularına odaklı popüler teknoloji blogudur.
T

Tuğçe İçözü

Misafir
Geçtiğimiz aylarda Facebook'un bitmoji benzeri avatarları yayına aldığını sizlerle paylaşmıştık. Meta uygulama ailesi kapsamında daha önce Facebook, Messenger ve Instagram'da gördüğümüz Avatarlar şimdi de WhatsApp'ta yerini aldı.
Şirket paylaştığı bir blog gönderisi ile Avatarlar'ın WhatsApp'ta kullanılmaya başlanacağını duyurdu. Artık WhatsApp'ta profil fotoğrafınız olarak kişiselleştirilmiş avatarınızı kullanabileceksiniz. Aynı şekilde farklı duygu ve eylemleri yansıtan 36 özel çıkartma arasından seçim yapmanız da mümkün.

Avatarlar son bir kaç aydır beta sürümünde test ediliyordu. Bugünden itibaren ise tüm dünyada kademeli olarak kullanıma sunulacak.

Şirket, blog gönderisinde ışıklandırma, gölgelendirme, saç stili dokuları ve avatarları daha da iyi yapacak daha birçok özelliği zaman içinde sunmaya devam edeceğini belirtiyor. Avatar'ların kullanımının meta uygulama ailesinde yaygınlaşması, şirketin Metaverse vizyonu için önemli bir adım.

Hatırlarsanız Mark Zuckerberg, Haziran ayında Facebook'ta paylaştığı bir gönderi ile Facebook, Instagram ve Messenger'da Avatars Store isimli avatarlara özel bir mağaza açacaklarını duyurmuştu. Kullanıcılar, avatarlarına stil kazandırmak için dijital kıyafetler alabilecek. Meta bu plana yakın zamanda WhatsApp'ı da dahil edebilir.

Kaynak : Webrazzi
 

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.