Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Kripto MetaMask’tan Apple Kullanıcılarına Uyarı

  • Konbuyu başlatan Aylin Canel
  • Başlangıç tarihi
DİKKAT ! Kripto para piyasası kontrol veya tahmin edilebilir değildir. Anlık değişimler ile kazanç elde edebileceğiniz gibi, ciddi mali zararlar ile karşılaşabilirsiniz. Aşağıdaki içerik konuyu başlatanın sorumluluğunda ve bilgilendirme amaçlıdır. Ticari tavsiye değildir.!
A

Aylin Canel

Misafir
MetaMask-tan Apple Kullanıcılarına Uyarı

MetaMask, Apple kullanıcılarının güçlü parolalar tasarlamaları gerektiği, aksi bir durumda fonlarını kaybedebilecekleri konusunda uyardı.

Ethereum cüzdanı MetaMask; Apple kullanıcılarına iCloud kimlik avı saldırılarını durumuna karşı dikkatli olmaları gerektiğini ifade etti. Tüketicilerden bazıları, kolay tahmin edilebilir parolalar sebebiyle fonlarını kaybetme riski yaşadı.

MetaMask, birkaç hafta önce kullanıcıların Apple Pay aracılığıyla dijital varlık satın almalarına olanak tanımış ve Apple ekosistemine yayıldı. MetaMask, müşterilerin ETH kullanma zorunluluğunu ortadan kaldırarak, direkt olarak banka ve kredi kartıyla kripto para satın almalarını sağladı.

Kripto cüzdanı Apple entegrasyonunun ardından ise kullanıcıları kimlik avı saldırılarına karşı da uyardı. MetaMask güçlü bir parola oluşturmaları gerektiğini aksi takdirde fonlarının çalınabileceğini vurguladı.


🔒
If you have enabled iCloud backup for app data, this will include your password-encrypted MetaMask vault. If your password isn’t strong enough, and someone phishes your iCloud credentials, this can mean stolen funds. (Read on
👇
) 1/3

— MetaMask
🦊
💙
(@MetaMask) April 17, 2022


MetaMask ayrıca, müşterilerin platformdaki bazı özellikleri kapatarak iCloud yedeklemelerini de devre dışı bırakabileceklerini ifade etti.
MetaMask’in bu uyarıyı, Twitter’da “revive_dom” isimli bir kullanıcının MetaMask cüzdanını (650.000 dolar değerinde kripto para birimi ve NFT içeren) bilgisayar korsanlarına kaptırmasının ardından yaptı.

Bizi Telegram’dan Takip Edin!MetaMask’tan Apple Kullanıcılarına Uyarı yazısı ilk önce Türkiye'nin Kripto Blogu | En Güncel Kripto Para Haberleri üzerinde ortaya çıktı.

Kaynak : Kripto Blogu
 

Benzer konular

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.