Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Webrazzi Meta, yeniden 10 binden fazla kişiyi işten çıkaracak

  • Konbuyu başlatan Tuğçe İçözü
  • Başlangıç tarihi
İçerik! Webrazzi'den alıntılanmıştır. Webrazzi internet girişimleri, sosyal medya, dijital pazarlama ve mobil konularına odaklı popüler teknoloji blogudur.
T

Tuğçe İçözü

Misafir
Meta, 11 bin kişinin işten çıkarıldığı yüzde 13 küçülmeye ek olarak binlerce kişiyi işten çıkarmaya hazırlandığını aktarmıştık. Meta kurucusu ve CEO'su Mark Zuckerberg, bugün yaptığı açıklama ile 10 bin kişiyi işten çıkarmaya hazırlandıklarını duyurdu.

Yakın zamanda işten çıkarılan yaklaşık 11 bin kişiye ek olarak sadece dört ay sonra Meta'nın iş gücü, 10 bin kişi daha azaltılmış oluyor. Zuckerberg, bu gelişmeyle birlikte şirketin henüz doldurmadığı yaklaşık 5 bin açık pozisyonu kapatacağını açıkladı.

Yaptığı açıklamada, diğer açıklamalara benzer bir şekilde verimlilik vurgusu yapan Zuckerberg, bu kararın zor bir karar olduğunu ve ne yazık ki bu kararı vermekten başka bir yol olmadığını dile getirdi.

Çalışanların çabaları için şükran duyduğunu belirten Zuckerberg, yeniden yapılandırmanın ardından her grupta işe alım ve transfer dondurmalarını kaldırmayı planladıklarını aktardı.

Hatırlarsanız, Meta'daki küçülmenin ardından Mark Zuckerberg'in kişisel güvenliği için ayrılan ödeneğin artırılması dikkat çekmişti. Zuckerberg'in kişisel güvenliğini finanse etmek adına Meta'dan aldığı yıllık ödenekte büyük bir artış gerçekleştirilmişti. Zuckerberg'in güvenlik masraflarını karşılamak için aldığı yıllık vergi öncesi ödenek 10 milyon dolardan 14 milyon dolara çıkarılmıştı.

Meta üzerinde çalıştığı projeleri yavaş yavaş elemeye başlamışken, küçülmeyle birlikte rekabet gücü zayıflayabilir.

Kaynak : Webrazzi
 

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.