Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Meryem Üzerli Kimdir?

  • Konbuyu başlatan Metaren
  • Başlangıç tarihi
M

Metaren

Misafir
Meriem Sahra Userli, bilinen adıyla Meryem Uzerli, 1983 doğumlu aktris. Muhteşem Yüzyıl dizisinde 2010-13 yılları arasında Hürrem Sultan karakterini canlandırmıştır. 12 Ağustos 1983’te Almanya’nın Kassel kentinde Ursula – Hüseyin Uzerli çiftinin en küçük çocuğu olarak doğdu.

Hamburg’da oyunculuk eğitimi aldı. Almanya’da bir çok televizyon filmi ve dizide görev yaptı. 8 ay süren seçmeler sonrasında Muhteşem Yüzyıl dizisinin Hürrem Sultan’ı olarak seçildi. Türkçesi çok iyi olmasa bile dizinin hikayesine paralel olarak Hürrem Sultan gibi bir nevi Türkçesini geliştiren oyuncu, bu rolüyle milyonlarca insanın tanıdığı popüler bir oyuncu haline geldi. 3 sezon Hürrem Sultan karakterini canlandıran ve birçok ödül kazanan Uzerli, 4. sezondan önce diziden ayrıldı.

Sevgilisi Can Ateş’ten ayrıldıktan sonra hamile olduğunu açıklayan ve oldukça konuşulan Uzerli, Almanya’ya döndü ve Berlin’e yerleşti. 2014 Şubat ayında kızı Lara dünyaya geldi. Ana dili Almanca’nın yanında Türkçe ve İngilizce de bilen Uzerli, 173 cm boyundadır. Ayrıca binicilik, yüzme ve basketbol sporlarıyla ilgilenmiştir.

Türk dizi tarihinde unutulmayacak diziler arasına giren Eşkiya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinde yer aldı. EDHO’nun Suzi karakterine can veren Meryem Üzerli, maaşını Euro bazında aldığı için yeni sezonda ekibe dahil edilmedi.

Meryem Üzerli Kimdir? içeriği, Kim Kimdir? platformunda Metaren yazarı tarafından kaleme alınmıştır. MWTR forumunu takip ederek daha fazla içeriğe erişebilirsiniz.
 

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.