Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Lezzet festivalleri için rota oluşturmaya hazır mısınız?

• Konbuyu başlatan Yekban E.
  • Başlangıç tarihi
Y

Yekban E.

Misafir
Değişik tatlar, yöresel yemekleri sevenlerin heyecanla beklediği zaman geldi. Geçtiğimiz yıl pandamı nedeniyle yapılamayan lezzet festivalleri bu sene hızlı bir şekilde başlıyor. Eee bu festivalleri takip edenler için de artık rota oluşturma vakti geldi de çattı. Isınan havalar, deniz havası, lezzet durakları.. Rotanızı oluşturmanıza yardımcı olacak lezzet festivallerinden bizim en sevdiklerimizi sizin için hazırladık. Gidilecek festivaller, hazırlanacak valizler ve rotalar bizi bekler.

Uluslararası Portakal Çiçeği Karnavalı​

web_banner.jpg

Portakal Çiçeği Karnavalı Banner

Portakal çiçeği festivali denildiğinde akla ilk neresi geliyor? Tabii ki Adana. Karnaval havasını sonuna kadar yaşacağınız, lezzetli Adana tatlarını deneyeceğiniz Portakal Çiçeği Karnavalı bu sene 23 – 27 Mart tarihleri arasında Adana’da çeşitli yerlerde gerçekleşiyor. Birbirinden farklı yarışmalar, atölyeler, kortejler ve konserler ile portakal çiçeklerinin kokusu arasında bir karnaval yaşamak için Adana’yı ziyaret edebilirsiniz.

Alaçatı Ot Festivali​

ot-festivali-2022.jpg

Alaçatı Ot Festivali Resmi Afişi

Ege lezzetleri diyince akla gelenlerin başında Ege otları yer alıyor. Alaçatı ot festivali de Ege’de yetişen sayısız otu katılımcılar ile buluşturuyor. 24 – 27 Mart tarihleri arasında gerçekleşecek olan festivalde sadece otlarla tanışmayacaksınız aynı zamanda workshoplara, seminerlere ve yarışmalara katılıp konserler ile de keyifli vakit geçireceksiniz. Eğer daha önce denemediyseniz de otlu gözlemeyi denemenizi tavsiye ediyoruz.

Urla Enginar Festivali​

urla-enginar-festivali_5c507263c6d32.jpg

Uluslararası Urla Enginar Festivali

Rotamıza yine İzmir’den devam ediyoruz. Ege’nin sevilen lezzetlerinden bir diğeri olan enginar ile tanışmaya hazır mısınız? 6 – 8 Mayıs tarihleri arasında Urla’da gerçekleşecek olan festivalde enginar ile yapılan onlarca yemek hakkında bilgi alıp tadına bakabilir, düzenlenen atölyelerle enginar ile ilgili püf noktalarını öğrenip konserler ile keyifli vakit geçireceksiniz. Egeli olmayan okuyucularımıza bir hatırlatma Ege’de enginar satılırken kabuklu satılıyor. O yüzden enginar satın alırken buna dikkat edebilirsiniz.

Didim VegFest​

didim-vegfest.jpg

Didim VegFest Resmi Logosu

Rotamızı bu sefer Türkiye’nin ilk vegan festivali olan Didim VegFest’e çeviriyoruz. Didim VegFest vegan yaşam felsefesinin yayılmasını ve doğru bilgiyi sağlamak amacı ile bu sene 20 – 22 Mayıs tarihleri arasında Tarihi Apollon Tapınağı’nda gerçekleşecek. Eğer siz de vegan felsefesi hakkında bilgilenmek ve iki gün boyunca bu deneyimi yaşamak istiyorsanız bu festivale mutlaka katılmalısınız.

The post Lezzet festivalleri için rota oluşturmaya hazır mısınız? appeared first on Eldori Blog.

Kaynak : Eldori

Reklam

AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.