Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Webrazzi Kuryelerle ilgili düzenleme geliyor: Teslimat süresi sınırlaması ortadan kalkacak

  • Konbuyu başlatan Gözde Ulukan
  • Başlangıç tarihi
İçerik! Webrazzi'den alıntılanmıştır. Webrazzi internet girişimleri, sosyal medya, dijital pazarlama ve mobil konularına odaklı popüler teknoloji blogudur.
G

Gözde Ulukan

Misafir
Son dönemde online sipariş platformlarının artmasıyla bu alanda ciddi bir rekabet görülmeye başlandı. Özellikle ürünleri daha hızlı teslim etme odağında yaşanan bu rekabet, motokuryelerin hakları konusunda da birçok sıkıntının ortaya çıkmasına neden oldu. Bu kapsamda Ulaştırma Bakanlığı bir düzenleme yapacak gibi görünüyor.

"30 dakikada teslimat" iddiası ortadan kalkıyor​


NTV'nin haberine göre Ulaştırma Bakanlığının kuryelerle ilgili hazırladığı taslakta, "30 dakikada teslimat" gibi gönderim süreleri ile ilgili maddeler artık tarih olacak. Yani kuryeler teslim aldıkları gönderiyi alıcısına makul bir sürede ulaştırmakla yükümlü olacak, bu noktada zaman sınırlaması ortadan kalkacak.

Motosikletler 10, otomobiller ise 20 yaşından genç olmak zorunda​


Taslağın bir diğer maddesi de araç yaşları ile ilgili. Bundan böyle kurye teslimi için kaydedilecek motosikletler 10 yaşından, otomobiller ise 20 yaşından genç olmak zorunda.

Bir diğer maddeye göre ise kuryelerin reflektif yelekleri üzerinde artık “Kurye” ibaresi bulunmak zorunda. Ayrıca yetki belgesi sahiplerinin çalıştırdıkları kuryelere koruyucu ekipman sağlaması gerekecek.

Söz konusu taslağın ne zaman hayata geçeceği ise şimdilik belirsiz.

Görsel Kaynak: Depositphotos

Kaynak : Webrazzi
 

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.