Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Webrazzi Kronik hastalık bakım yönetim şirketi Omada Health 192 milyon dolar yatırım aldı

  • Konbuyu başlatan Candeğer Muradoğlu
  • Başlangıç tarihi
İçerik! Webrazzi'den alıntılanmıştır. Webrazzi internet girişimleri, sosyal medya, dijital pazarlama ve mobil konularına odaklı popüler teknoloji blogudur.
C

Candeğer Muradoğlu

Misafir
Kronik hastalıklar; uzun süren, tamamen tedavi edilemeyen ve bu nedenle sıklıkla tekrarlanan tedaviler gerektiren hastalık olarak tanımlanıyor. Kronik hastalıklar arasında kalp ve damar problemleri, nörolojik hastalıklar, kronik solunum yolu rahatsızlıkları, diyabet yer alıyor.

Bugün edindiğimiz bilgilere göre; kronik hastalıklarla mücadele eden kişilerin bakımına odaklanan Omada Health 192 milyon dolar yatırım aldı. Tur; aMoon, Perceptive Advisors, Wellington Management, Civilization Ventures'ın katılımıyla gerçekleştirildi. Fidelity Management & Research Company tarafından yönetildi.

2011'de kurulan şirket, aldığı yeni yatırımla toplam yatırım miktarını 448,5 milyon dolara çıkardı. Yeni gelen yatırım, şirketin İK, Ar-Ge süreçlerini geliştirmek için kullanılacak. Ayrıca sağlık alanında Ar-Ge çalışmaları yapmak için kurduğu Omada Insights Lab'e yatırım yapmayı planlıyor.

Omada Health'in kurucu ortağı ve CEO'su Sean Duffy "10 yıllık bir geçmişe sahip Omada'nın yaklaşımı, endüstriyi geride bırakan sonuçlar sağlıyor" diyerek şirketin potansiyelini ortaya koyuyor. ABD merkezli şirket; Adrian James, Andrew DiMichele ve Sean Duffy tarafından faaliyete geçirildi.

Omada; diyabet, hipertansiyon ve kas-iskelet sistemi hastalıklarına sahip kişilere kişiselleştirilmiş tedavi yöntemleri sunuyor. Kullanıcılara hastalık özelinde diyet, egzersiz, kan şekeri ölçümlerini takip etmelerine yardımcı oluyor. Hastalar ayrıca destek için sanal bakıma erişebiliyor.

Kronik hastalık bakım yönetimi dijital sağlık alanında oldukça popüler bir sektördür. Bu alandaki diğer önemli oyunculardan biri de 2021'de 133 milyon dolar yatırım alan diyabet odaklı Virta. Bir taraftan 2020'de tele sağlık şirketi Teladoc, kronik hastalık bakım yönetimi şirketi Livongo'yu 18,5 milyar dolara satın almıştı.

Kaynak : Webrazzi
 

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.