Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Webrazzi Kripto paralara dair kanun teklifi TBMM Başkanlığı'na sunuldu

  • Konbuyu başlatan Tuğçe İçözü
  • Başlangıç tarihi
İçerik! Webrazzi'den alıntılanmıştır. Webrazzi internet girişimleri, sosyal medya, dijital pazarlama ve mobil konularına odaklı popüler teknoloji blogudur.
T

Tuğçe İçözü

Misafir
Bir süredir gündemden düşmeyen kripto varlıklara odaklanan kanun teklifi bugün TBMM Başkanlığı'na sunuldu. AK Parti TBMM Grup Başkanı Abdullah Güler'in açıklamasına göre; kripto varlıklar konusunda izinsiz faaliyet gösteren kurumlar için 3 yıldan 5 yıla kadar hapis cezası öngörüldü. Bununla birlikte Güler, yurt dışında faaliyet gösteren kripto borsaların kullanımının sonlandırılacağını da ifade etti.

Paylaşılan bilgilere göre halihazırda faaliyet gösterenlerin izin alması gerekmekte. Bu anlamda kurumlara yönelik bir geçiş süreci olması bekleniyor. Kripto paraların satış ve dağıtımı için SPK yetkilendirilecek. Bu konuda izin alamayan kurulların tasfiye edileceğini de belirtelim.

Yurt dışında faaliyet gösteren kurumlar, 1 ay içerisinde lisansa başvurmak durumunda. Lisansa başvurmayan kurumların ise 3 ay içerisinde tasfiye kararı alması gerekmekte. 19 maddeden oluştuğu belirtilen kanun tasarısında vergi kesintisinden söz edilmediği aktarıldı. Önümüzdeki günlerde kripto varlıklara odaklanan kanun teklifiyle ilgili detayları sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

Kaynak : Webrazzi
 

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.