Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Webrazzi Kripto girişimi SynFutures, 22 milyon dolar yatırım aldı

  • Konbuyu başlatan Tuğçe İçözü
  • Başlangıç tarihi
İçerik! Webrazzi'den alıntılanmıştır. Webrazzi internet girişimleri, sosyal medya, dijital pazarlama ve mobil konularına odaklı popüler teknoloji blogudur.
T

Tuğçe İçözü

Misafir
Merkeziyetsiz kripto türev borsası SynFutures, B serisi yatırım turunda 22 milyon dolar yatırım aldı. Yatırım turu, Pantera Capital liderliğinde, HashKey Capital ve SIG DT Investments'ın katılımıyla gerçekleşti.

SynFutures, yatırım haberiyle birlikte otomatik piyasa yapıcısını (AMM) kullanıma sunduğunu da duyurdu. Merkeziyetsiz finansın (DeFi) yükselişiyle ortaya çıkan AMM, yatırımcıların, kripto varlık alım satımını kolaylaştırmak için algoritmik robotlar kullanmasını sağlıyor. Bazı yatırımcılar, geleneksel bir emir defteriyle işlem yapmak yerine AMM kullanmayı tercih edebiliyor.

Girişimin öne çıkan verileri​


SynFutures’ın kurucu ortağı ve CEO'su Rachel Lin herhangi bir piyasa yapıcının platformda varlıkları 30 saniye içinde listeleyebildiğini belirtiyor. Lin'in aktardıklarına göre SynFutures'ın hedef kullanıcıları net değeri yüksek bireyler ve küçük kurumlar. Paylaşılan bilgilere göre; girişim şimdiye kadar yaklaşık 100 bin trader'ıkendine çekmeyi başardı. Bu noktada bir trader'ın çeşitli cüzdan adreslerine sahip olabileceğini eklemekte fayda var. 2021'in Ekim ayından bu yana girişimin işlem hacmi ise 21 milyar dolara ulaştı.

20 kişilik bir ekibe sahip olan girişim, Rachel Lin'in de belirttiği gibi listelemeyi otomatikleştiren akıllı sözleşme kullanımıyla öne çıkıyor. Piyasadaki şeffaflık ihtiyacına cevap veren SynFutures tarafından kolaylaştırılan tüm işlemler zincir üzerinde gerçekleşiyor. Bununla beraber, kullanıcıların fonları kendi emanet (self-custodial) cüzdanlarında saklanıyor.

Kaynak : Webrazzi
 

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.