Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Kripto Kraken CEO’sundan Clinton’a İmalı Yanıt

  • Konbuyu başlatan Aylin Canel
  • Başlangıç tarihi
DİKKAT ! Kripto para piyasası kontrol veya tahmin edilebilir değildir. Anlık değişimler ile kazanç elde edebileceğiniz gibi, ciddi mali zararlar ile karşılaşabilirsiniz. Aşağıdaki içerik konuyu başlatanın sorumluluğunda ve bilgilendirme amaçlıdır. Ticari tavsiye değildir.!
A

Aylin Canel

Misafir
Kraken CEO-sundan Clinton-a İmalı Yanıt

Hillary Clinton’ın, Rus hesaplarını istedikleri gibi kapatamayacaklarını açıklayan borsalara karşı tepki vermesi üzerine Kraken CEO’su Jesse Powell’dan yanıt gecikmedi.
Rusya’nın Ukrayna’yı işgal etmesi kripto paraların da tüm dünyada yoğun şekilde tartışılmasına neden oldu. Ukrayna’ya kripto paralarla yapılan yardımların 50 milyon doları aşması işgal altındaki ülkeye büyük katkı sağladı.

Ancak ekonomik yaptırımlara maruz kalan Rusların da yasaklardan kaçmak için kripto para kullandığı iddiası da çok tepki topladı. Ukrayna başbakan yardımcısı Fedorov’un borsalardan Rus hesaplarını dondurmalarını istemesinin karşılık bulmaması ise büyük bir tartışmaya neden oldu.

Fedorov’un bu talebine ABD merkezli kripto para borsası Kraken’in CEO’su Jesse Powell, ilk cevap verenlerden biri oldu. Powell açıklamasında şu ifadelere yer verdi;

“İstediğimiz gibi her hesabı kapayamayız. Masumların burada bir sorumluluğu yok. Savaş açan ülkelerin vatandaşlarının hesabını kapayacak olsak önce ABD’lilerin kapamamız gerekirdi”

Coinbase ve Binance’ten de benzer açıklamalar geldi.
Eski başkan Bill Clinton’ın eşi ve 2016 ABD başkan adayı Hillary Clinton ise borsaların yaptığı açıklamalardan dolayı hayal kırıklığına uğradığını belirterek; “Özgürlükçü düşünce adı altında bu tür uygulamalara izin verilmemeli” dedi.

Kraken’in genç CEO’su Jesse Powell ise Clinton’ın açıklamalarının ardından Twitter’dan kısa ancak imâlı bir cevap verdi. Powell şu ifadeleri kullandı;

“Mutlu ve sağlık durumumun iyi olduğunu, ayrıca intihara meyilli olmadığımı da belirtmek isterim”


Just want to say that I'm happy, in good health and absolutely not feeling suicidal at all.Hillary Clinton Is 'Disappointed' That Some Crypto Exchanges Refused to Stop Servicing Russians pic.twitter.com/2WEDeee9vj

— Jesse Powell (@jespow) March 2, 2022


Bizi Telegram’dan Takip Edin!Kraken CEO’sundan Clinton’a İmalı Yanıt yazısı ilk önce Türkiye'nin Kripto Blogu | En Güncel Kripto Para Haberleri üzerinde ortaya çıktı.

Kaynak : Kripto Blogu
 

Benzer konular

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.