Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Kripto Kanada Kripto Para Konusunda Türkiye’yi İzledi!

  • Konbuyu başlatan Batuhan Dursun
  • Başlangıç tarihi
DİKKAT ! Kripto para piyasası kontrol veya tahmin edilebilir değildir. Anlık değişimler ile kazanç elde edebileceğiniz gibi, ciddi mali zararlar ile karşılaşabilirsiniz. Aşağıdaki içerik konuyu başlatanın sorumluluğunda ve bilgilendirme amaçlıdır. Ticari tavsiye değildir.!
B

Batuhan Dursun

Misafir
Canadas-FINTRAC-to-Implement_twitter.png

Kanada kripto paralar konusunda Türkiye’yi takip edecek. Kuralları duyurdu.

Kripto para piyasaları beklenen yüksek volatilite günlerini başlattı. Düşük gelen enflasyon verileri aylardır istikrarlı biçimde yönünü aşağıya çeviren enflasyonu işaret ediyor. Kanada ise kripto paralar konusunda Türkiye’nin yolunu izleyerek yeni bir yasak duyurdu. Peki yasağın içeriğini ne?

Kripto Para Yasağı​


Bildiğiniz üzere Türkiye merkezli kripto para borsaları kullanıcılarına kaldıraçlı işlemler yaptıramıyor. Ülkemizdeki kripto para yatırımcıları global borsalar aracılığıyla işlemler yapabilse de merkezi Türkiye’de olan borsalarda bu işlemleri gerçekleştiremiyor. Kanada da benzer nitelikte karar aldı ve kaldıraçlı işlemleri yaptığı duyuruyla birlikte yasakladı. Kanada’nın eyalet ve bölge menkul kıymet düzenleyicileri konseyi olan Kanada Menkul Kıymet Yöneticileri (CSA), 13 Aralık’ta ülkede faaliyet gösteren kripto para platformlarına yönelik yeni bir duyuru yayınladı.

Edinilen bilgiye göre, Kanada’da faaliyet gösteren tüm kripto trade firmaları (yerli ve yabancı olanlar) herhangi bir Kanadalı müşteriye marj veya kaldıraç hizmetleri sunmalarını yasaklayan yeni genişletilmiş şartlara uymak zorundadır. Genişletilen şartlar ayrıca Kanada’daki kripto değişim hizmetleri sağlayıcılarının saklama varlıklarını platformun özel işlerinden ayırmasını gerektiriyor.

Kripto Para Kuralları​


Ülkemizdeki yasağa benzer şekilde kaldıraçlı işlemleri yasaklayan Kanada, global borsaların da bu hizmeti Kanada vatandaşlarına sunmasını tercih etmiyor. Bu hareket daha fazla ülke yer alırsa vadeli işlemlerde hacmin ciddi anlamda düştüğünü görmemiz mümkün. Kaldıraçlı işlemler yüksek volatiliteye sahip kripto piyasaları için tecrübesiz yatırımcılara ciddi zararlar getiriyor. Özellikle duygusal hareket eden trade yatırımcılar önemli kayıplar yaşadı ve yaşamaya devam ediyor. Volatilitenin arttığı günlerde 1 milyar dolara ulaşan pozisyonların ve binlerce yatırımcının likidasyona uğradığına tanık olduk.

Haberlerimizi Web sitemizden, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Kanada Kripto Para Konusunda Türkiye’yi İzledi! yazısı ilk önce Türkiye'nin Kripto Blogu | En Güncel Kripto Para Haberleri üzerinde ortaya çıktı.

Kaynak : Kripto Blogu
 

Benzer konular

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.