Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

JPMorgan’dan Kripto Paralara Ayı Sinyali

E

elif tanriverdi

Misafir
JPMorgan Chase analistleri, kripto para yatırımcılarını uyardı. Analistler, piyasada yaşanan düşüşün, daha ciddi bir ayı piyasasına işaret edebileceğini düşünüyor.

Son iki gün içerisinde Bitcoin’in fiyatı 31.681 dolardan 37.484 dolara kadar yükseldi. Ancak JPMorgan analistleri, bu yükselişin mayısın ikinci yarısından sonra başlayan düşüşün etkilerini ortadan kaldırmak için yeterli olmayacağını belirtti. Çünkü 17-23 Mayıs tarihleri arasında Bitcoin 46.585 doları görürken bir hafta sonra 33.087 dolardan işlem görmeye başladı.

Nikolaos Panigirtzoglou liderliğindeki JPMorgan analist ekibi, vadeli Bitcoin piyasasında yaşanan gerilemenin, uyarı işareti olabileceğini söyledi. Vadeli ve spot piyasaların 21 günlük hareketli ortalamasını baz alan analistler, kurumsal kripto para yatırımcılarının Bitcoin’e gösterdiği talebin zayıfladığını belirtti.

2018’de vadeli işlem piyasasında buna benzer bir gerileme yaşandığını hatırlatan analizler; Aralık 2017’de Bitcoin’in rekor fiyatı olan 20.000 dolar seviyesine yükseldiğini; ilerleyen aylarda da %70’den fazla değer kaybettiğini söyledi. Bu nedenle güncel tablonun ayı piyasasına işaret edebileceğini belirtti. JPMorgan analizlerinin haricinde Dantes Outlook’un sahibi Damanick Dantes’in çarşamba gecesi paylaştığı analizde; ölüm kesişimi’nin (death cross) gitgide yaklaştığını ifade etti. Damanick Dantes’e göre Bitcoin’nin güncel direnci 40.000 dolar civarındadır.

Kaynak : Kripto Blogu
 
Moderatör tarafında düzenlendi:

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.