Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Webrazzi İstanbul ofisini açan Imaginite Studios, her ay 40 mobil oyun prototipi geliştirecek

  • Konbuyu başlatan Arden Papuççiyan
  • Başlangıç tarihi
İçerik! Webrazzi'den alıntılanmıştır. Webrazzi internet girişimleri, sosyal medya, dijital pazarlama ve mobil konularına odaklı popüler teknoloji blogudur.
A

Arden Papuççiyan

Misafir
Adana'dan dünyaya açılan oyun ve animasyon girişimi olarak karşımıza çıkan Imaginite Studios'u ilk olarak 2017 yılının Ağustos ayında sizlere aktarmıştık. Yakın zamanda İstanbul ofisini de açan Imaginite Studios, hem animasyon yapımları hem de mobil oyunlar ile ilerlemeye devam ediyor.

Maceracı Yüzgeçler ve Z Takımı gibi çizgi filmler ile önemli başarılar yakalayan Imaginite Studios'un ana odağında ise mobil oyun sektörü yer alıyor. Ülkemizin mobil oyun sektörünün en önemli firmaları arasında bulunan Rollic ile birlikte de çalışan Imaginite Studios, 2015 yılında Erhan Korkmaz ve Fatma Yıldırım tarafından Adana Çukurova Üniversitesi Teknokent’te kuruldu.

Bizimle paylaştığı bilgilere göre Rollic ile birlikte son bir yıl içinde 100'den fazla oyun deneyen Imaginite Studios, ilerleyen dönemde "Back to Home" isimli oyununu Steam platformu üzerinden de satışa sunacak. Hatırlatmak gerekirse girişim, ilk oyunları olan Mechagore ve Imprisoned Light'ı da Steam üzerinden oyuncular ile buluşturmuştu.

Imaginite Studios ekibi

Geçtiğimiz Haziran ayında İstanbul ofisini açan Imaginite Studios, 30 kişilik İstanbul ofisi ve 35 kişilik Adana ofisi ile birlikte her ay hyper-casual oyun türünde 40 prototip geliştirecek.

Imaginite Studios ekibi tarafından bizimle paylaşılan bilgilere göre dünyada en çok oynanan oyunu geliştirmeyi ve kısa süre içinde unicorn olmayı hedefleyen girişim, gelecek yıllarda açacağı farklı stüdyolar ile önce ülkemizdeki potansiyel yetenekleri değerlendirmeyi ve 3 yıl içinde de globale açılmayı planlıyor.

Kaynak : Webrazzi
 

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.