Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Webrazzi Instagram'dan sonra Facebook da NFT desteğini test etmeye başladı

  • Konbuyu başlatan Tuğçe İçözü
  • Başlangıç tarihi
İçerik! Webrazzi'den alıntılanmıştır. Webrazzi internet girişimleri, sosyal medya, dijital pazarlama ve mobil konularına odaklı popüler teknoloji blogudur.
T

Tuğçe İçözü

Misafir
Mayıs başında Instagram'ın NFT desteğini test etmeye başladığını sizlerle paylaşmıştık. Aynı şekilde Facebook'un da NFT odaklı özellikler üzerinde çalıştığı uzun süredir konuşuluyordu. Meta, dijital koleksiyon desteğini Facebook'taki seçilmiş içerik üreticilerine açtı.

Şu an için yalnızca ABD'deki sınırlı sayıda içerik üreticisine açılan özellik, içerik üreticilerin dijital koleksiyonlarını Facebook'ta paylaşmasını sağlayacak. İçerik üreticiler, yeni bir sekme altında NFT'lerini profillerinde sergileyebilirken, paylaşılan eserler "dijital koleksiyon" etiketine kavuşacak.

Geçtiğimiz haftalarda Zuckerberg, NFT'lerin Instagram ve Facebook'ta çapraz paylaşım özelliğine sahip olacağını belirtmişti. Ancak Facebook sözcüsünün aktardığına göre, şimdilik çapraz paylaşım özelliği henüz yayına alınmadı.

Meta'nın ürün yöneticisi Navdeep Singh'ın paylaştığı görsellere göre, NFT'leri zaman tünelinizde paylaşabiliyorsunuz. Paylaştığınız NFT'lere tıkladığınızda ise eserin, koleksiyonun ve sanatçının detaylarını inceleyebiliyorsunuz.

Instagram NFT desteğini genişletti​


Bu noktada yakın zamanda Instagram'ın da NFT desteği testlerini daha fazla kullanıcıya açtığını belirtelim. Ayrıca şirket, SparkAR ile NFT'leri Instagram Hikayelerine taşımayı deneyecek.

Adam Mosseri, paylaştığı gönderide NFT'lerin yanı sıra markalar ve içerik üreticilerin buluşabileceği İçerik Üreticiler için pazar yeri, Reels için çapraz paylaşım özelliklerini de duyurdu.

📣 Creator Updates 📣

We want Instagram to be the best place for creators to make a living doing what they love.

To deliver on this goal, we have some exciting updates in these key areas coming soon:
- IG Creator Marketplace
- Reels
- NFTs
- No FeesHelping Creators Build a Business Now — And for the Metaverse | Meta pic.twitter.com/QOZdUOMb9s

— Adam Mosseri (@mosseri) June 29, 2022Instagram'ın yenilikleri kapsamında paylaşılan blog gönderisinde şirketin metaverse'e odaklandığı, içerik üreticiler için web3 teknolojilerine ve NFT'lere yatırım yapmaya devam edeceğini belirtiliyor.

Bu noktada Ethereum ve Polygon'da mint edilen NFT'lerin Instagram'da paylaşılabildiğini ancak şirketin Solana ve Flow desteği üzerinde çalışmaya devam ettiğini belirtelim. Meta ise Facebook'un hangi blok zincirlerini desteklediğini açıkça dile getirmedi. Yine uygulama ailesinin hemen hemen aynı geliştirme süreçlerine sahip olduğunu söylemek mümkün.

NFT'lerin Spark AR ile artırılmış gerçeklikte de kendine yer bulması, şirketin geçtiğimiz günlerde açıkladığı Avatar giyim mağazaları için önemli bir adım. Bu mağazaların kısa süre içinde oyun içi NFT'lerin, 3D ürün NFT'lerinin el değiştirdiği bir NFT pazar yerine dönüşeceği aşikar.

Kaynak : Webrazzi
 

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.